Görüş Bildir
Haberler
Trump'tan Suriye Mesajı: 'Bu Sonu Olmayan Saçma Savaşlardan Çekilme Vakti Geldi'

Trump'tan Suriye Mesajı: 'Bu Sonu Olmayan Saçma Savaşlardan Çekilme Vakti Geldi'

ABD Başkanı Donald Trump, 'Yılar önce ABD yalnızca 30 gün süre ile Suriye'ye gitti. Orada kaldık ve hiçbir amacı olmayan bir savaşın daha da derinine çekildik. Sonu olmayan bu saçma savaşlardan çekilmenin vakti geldi.' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Donald Trump, ABD askerlerinin Suriye sınırından çekilmesi konusunda 'Bu sonu olmayan saçma savaşlardan çıkmamızın zamanı geldi.' ifadesini kullandı.

"Kürtler bizimle savaştı ancak bunu yapmaları için çok para ödendi"

"Kürtler bizimle savaştı ancak bunu yapmaları için çok para ödendi"

Trump, Twitter hesabında art arda yaptığı paylaşımlarda, 'Kürtler, bizimle savaştı ancak bunu yapmaları için onlara çok para ödendi ve teçhizat verildi. (Kürtler) Yıllardır Türkiye'ye karşı savaşıyorlar. Bu savaşı 3 yıl boyunca engelledim ancak bizim için bu saçma, çoğu aşiret kaynaklı, sonu gelmez savaşlardan uzaklaşmamızın ve askerlerimizi eve geri getirmenin artık zamanı.' ifadesine yer verdi. 

'ABD'nin, 30 günlüğüne Suriye'de olması gerekiyordu ve bu yıllar önceydi. Kaldık ve bir hedef olmaksızın savaşın içine gömüldük.' değerlendirmesinde bulunan Trump, göreve geldiğinde 'IŞİD'in bölgede at koşturduğunu' savunarak çoğu Avrupalı olmak üzere binlerce IŞİD üyesinin yakalanması dahil bu örgütü yüzde 100 yenilgiye uğrattıklarını belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"IŞİD'liler ile ne yapacağınızı çözmeniz gerekecek"

"IŞİD'liler ile ne yapacağınızı çözmeniz gerekecek"

Trump, Avrupa'nın yakalanan IŞİD üyelerini istemediğini ve ABD'nin bu kişileri tutmasını talep ettiğini belirterek şunları kaydetti:

'Ben de 'Hayır biz size büyük bir iyilikte bulunduk ve siz de bunları inanılmaz maliyetlerle ABD hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Bunlar yargılanmak üzere sizin' dedim. (Avrupa) Onlar da yeniden ABD'nin her zaman NATO'daki 'enayi' olduğunu düşünerek 'hayır' dediler. Bizler sadece yararımıza olan yerde ve sadece kazanmak için savaşacağız. Türkiye, Avrupa, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Kürtlerin artık bu durumu, 'mahallelerindeki' IŞİD savaşçılarıyla ne yapacaklarını çözmeleri gerekecek. Hepsi IŞİD'den nefret ediyor ve yıllardır düşmanlar. Bizler 7 bin mil ötedeyiz ve bizim yakınımıza bir yere gelirlerse IŞİD'i yeniden ezer geçeriz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
40
8
7
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Şafak Kaya

çorabı ördük gidiyoruz demiş resmen. o kadar silahı verdi ve hadi bakalım dedi 😡

Pasif Kullanıcı

Önce kendi kulelerinizi bombaladınız. Sonra Irak'tan başlayarak tüm orta doğunun içine ettiniz. IŞİD, PKK ve benzeri terör örgütlerini yaratıp fonladınız. Be... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

O kadar silah yardımından sonra çekilseniz ne olur çekilmeseniz ne olur. Bu işin altında hiç iyi şeyler var gibi durmuyor.

Lynx01

evet simdi sictik gibi geliyor. Bu ABD isid kopeklerini basimiza bela edecek. Yine dunyanin enayisi biz olacagiz. Fetih yapiyormusuz gibi sevinen kuru kalaba... Devamını Gör