Trump, Silahlarıyla Meclis Basan Karantina Karşıtlarına Destek Çıktı: 'Çok İyi İnsanlar Ama Öfkeliler'

 > 
14PAYLAŞIM

En fazla koronavirüs vakasının görüldüğü ülke olan ABD'de kısıtlamaların kaldırılması için başlatılan protestolar sürüyor. Önceki gösterilerde silahlarıyla sokaklara çıkan ABD'liler görülmüştü. Bu kez Michigan eyaletindeki protestocular, Eyalet Meclis Binasını basarak Genel Kurula girmeye çalıştı. ABD Başkanı Donald Trump ise söz konusu protestoya yönelik, "Bunlar çok iyi insanlar, ama öfkeliler" dedi.

Başkan Donald Trump önlemlerin en kısa sürede hafifletilmesini ve ekonominin canlanmasını istiyor. Trump gibi düşünen ABD'liler de karantina karşıtı protestolarına devam ediyor.

Bazı ABD'li göstericilerin silahlarıyla sokaklara çıktıkları görülmüştü 👇

Trump Destek Verdi, Eylemciler Sokaklara Döküldü: ABD'deki Karantina Protestoları Büyüyor - onedio.com
Trump Destek Verdi, Eylemciler Sokaklara Döküldü: ABD'deki Karantina Protestoları Büyüyor - onedio.com

Silahlı protestocular Eyalet Meclis Binasını bastı

Fotoğraf: Reuters

Michigan Valisi Gretchen Whitmer'ın "Evde kal" çağrılarına ve karantina uygulamasına tepki gösteren yüzlerce protestocu, acil durum sürecini uzatma talebinin görüşüldüğü sırada Meclis binasına girdi. 

Genel Kurula girmeye çalışan protestocular polis tarafından engellendi.

Sosyal mesafeyi hiçe sayan protestocular maske de takmadı 🎥

Senatör Dayna Polehanki ise Twitter'dan silahlı protestocuların fotoğrafını paylaşarak, "Bazı meslektaşlarım çelik yelek giydi" ifadelerini kullandı. 👇

'Çok iyi insanlar ama öfkeliler'

ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada silahlı protestocular için "iyi niyetli insanlar" ifadelerini kullandı. 

Trump, "Michigan Valisi ateşi söndürmeli. Bunlar çok iyi insanlar ama öfkeliler. Onlar hayatlarını güvenli bir şekilde geri istiyorlar. Onları görün, onlarla konuşun, bir anlaşma yapın" dedi.

Öte yandan Michigan eyaletinde 15 Nisan'da ekonominin yeniden açılmasını talep eden protestocular, "Trafiği Tıkama Operasyonu" adıyla gösteri gerçekleştirmişti. 

Vali Whitmer'ın "Evde kal" çağrılarına tepki gösterilirken, söz konusu protestolar ülke genelinde diğer eyaletlere de sıçramıştı.

Elon Musk da karantina önlemlerine karşı çıkan isimlerden

Karantina önlemlerine karşı çıkan ünlü girişimci Elon Musk, kısıtlamaların Anayasa'ya aykırı ve "faşistçe" olduğunu öne sürerek "Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin" demişti.

Elon Musk İsyan Etti: 'İnsanlar Fiilen Ev Hapsine Alınmamalı, Özgürlüğümüzü Geri Verin' - onedio.com
Elon Musk İsyan Etti: 'İnsanlar Fiilen Ev Hapsine Alınmamalı, Özgürlüğümüzü Geri Verin' - onedio.com

Musk'ın kısıtlamalarla ilgili son tweeti de bu şekilde 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir