Görüş Bildir
Haberler
Elon Musk İsyan Etti: 'İnsanlar Fiilen Ev Hapsine Alınmamalı, Özgürlüğümüzü Geri Verin'

Elon Musk İsyan Etti: 'İnsanlar Fiilen Ev Hapsine Alınmamalı, Özgürlüğümüzü Geri Verin'

Batuhan
30.04.2020 - 12:59

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Güney Afrikalı girişimci Elon Musk, ABD'de koronavirüs salgınına karşı uygulanan sosyal mesafe ve karantina önlemlerinin Anayasa'ya aykırı ve 'faşistçe' olduğunu öne sürerek 'Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Musk, dün CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın gelirlerinin ele alındığı bir toplantıda, 'İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika'ya getiren ya da Amerika'yı inşa ettiği değerlere aykırı' diye konuştu.

"İnsanlara özgürlüklerini geri verin"

"İnsanlara özgürlüklerini geri verin"

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda 33,4 milyon takipçisinin olduğu Twitter'dan yayımladığı mesajlar nedeniyle salgını ciddiye almamak ve yanlış bilgiler paylaşmakla suçlanmıştı.

Çocukların hastalığa karşı bağışıklığı olduğunu savunan Musk, fabrikalarını geç kapattığı için de eleştirilmişti.

38,5 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en zengin 22. kişisi olan Elon Musk'ın şirket toplantısından sonra attığı mesajlarda da koronavirüs önlemlerinin kaldırılması çağrısında bulundu ve 'İnsanlara özgürlüklerini geri verin. Amerika'yı özgürleştirin' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Restoranlar ve sinema salonlarını yeniden açan Teksas valisini tebrik etti

Restoranlar ve sinema salonlarını yeniden açan Teksas valisini tebrik etti

Elon Musk, bu mesajlarında Wall Street Journal gazetesinde yer alan ve önlemlerin hayat kurtarmadığı, aksine yerel ekonomileri mahvettiği savunulan bir haberi de paylaştı ve yarından itibaren eyalette mağazalar, restoranlar ve sinema salonlarını yeniden açma kararı alan Teksas Valisi Greg Abbott'un kararını övdü, 'Bravo Teksas' dedi.

"Mağazalar uygun önlemlerle açılmalı"

"Mağazalar uygun önlemlerle açılmalı"

Musk, bir takipçisinin sorusu üzerine açıklamalarını düzeltti ve 'mağazaların ve iş yerlerinin hemen açılması gerektiğini kastetmediğini belirterek 'Evet, buraları dikkatli bir şekilde ve uygun önlemlerle açılmalı. Ama insanlar fiilen ev hapsine alınmamalı' dedi.

Zuckerberg'den acele edilmemesi uyarısı

Zuckerberg'den acele edilmemesi uyarısı

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ise kendi şirketi içinde düzenlenen benzer bir toplantıda Musk'ınkine zıt görüşler belirtti.

Zuckerberg, 'Bazı yerlerin çok erken, hastalığın yayılma hızı asgariye düşürülmeden açılması büyük olasılıkla yeni salgınları beraberinde getirecek, sağlık ve ekonomi açısından kriz ağırlaşacak' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
87
67
20
7
5
5
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ali özgür

olum paran pulun roketin uydun var, bas kendini aya marsa, kurtar kendini, kur medeniyetini kimse sana karışmasın. ne uğraşıyorsun dünyada

Ilker Ilerler

Demek musk da denyoymuş haberimiz yokmuş. Sen bilim işleriyle uğraşmaya devam et musk beceremiyorsun tıbbi mevzuları.

kadir33

senin tuzun kuru lanet olasıca pislik :D