Trump ile Görüşmesini Gülerek Anlatan Erdoğan Tepkilerin Odağında

 > -
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib saldırısı sonrası bugün ilk kez kameraların karşısına geçti. Erdoğan şehit sayısının 36'ya yükseldiğini açıkladı. Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump ile aralarında geçen bir konuşmayı gülerek anlatmasına sosyal medyadan tepki geldi. 

27 Şubat akşamı İdlib'te bulunan TSK birliğine düzenlenen hava harekatında 33 asker şehit oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, saldırının ardından 24 saatten fazla zaman geçmesine rağmen bir açıklama yapmayıp sessizliğini korumasına eleştiriler geldi.

Saldırının Üzerinden 24 Saat Geçti: Sosyal Medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sessizliği Eleştiriliyor - onedio.com
Saldırının Üzerinden 24 Saat Geçti: Sosyal Medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sessizliği Eleştiriliyor - onedio.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının ardından bugün ilk kez kameraların karşısına geçti. Şehit sayısının 36'ya yükseldiği bilgisini veren Erdoğan, "Suriye halkı 'tamam bu iş bitti' demeden bizim oradan çıkma niyetimiz yok" dedi. 

Erdoğan, konuşmasında ABD Başkanı Trump ile aralarında geçen, Suriye içerikli bir konuşmayı aktardı. Erdoğan'ın Trump ile aralarında geçen diyaloğu gülerek anlatması tepki çekti. Erdoğan, şöyle dedi:

"Dün Sayın Putin'e de söyledim, sizin orada ne işiniz var? Bizim önümüzden çekilin, bizi rejimle baş başa bırakın. Rusya'nın Suriye'de menfaatleri nedir inanın bunu çözebilmiş değiliz. Trum diyor ki 'Burada Putin'in ne isteği var?' Ben de 'Kamışlı'da bir petrol olayı var bunların' dedim. 'Orada petrol var mı' dedi. 'Orada petrol var' dedim. 'Ama Deyrezor kadar yok' dedim."

Erdoğan'ın o konuşması 🎥

Ayrıca o sırada salonda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve bazı AKP milletvekilleri de Erdoğan'ın anlattıklarına güldü 🎥

Erdoğan'a ve AKP'lilere sosyal medyadan yoğun eleştiri var...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir