Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

O Sesi Hiç Unutmayacağız: TRT'nin Efsane Spikerlerinden Mesut Mertcan Yaşama Veda Etti

 > 
1.4bPAYLAŞIM

TRT'nin unutulmayan spikerlerinden Mesut Mertcan, Adana Huzurevi'nde yaşama veda etti. Son yıllarını huzurevinde geçiren ve sağlık sorunları olan Mertcan, 71 yaşındaydı.

"Geçen hafta 'dipteyim' kelimesini kullandı"

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi doktoru Ethem Şahin "Uzun süredir devam eden şeker hastalığı, depresif bozukluk ve dün ortaya çıkan yaygın zona rahatsızlığı nedeniyle çoklu organ sistemi yetersizliği sonucu yaşamını yitirmiştir" dedi.

Mertcan'ın 1 Ekim 2015 tarihinde kurumlarına geldiğini ifade eden Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Hayta ise bugün sabah 10.00 sıralarında kurumda kalanların odasını gezerken Mertcan ile de görüştüğünü söyledi. Rahatsızlığının biraz daha nüksettiğini söyleyen Hayta, Mertcan'ın geçen hafta 'dipteyim' dediğini aktardı.

1973 yılında TRT bünyesinde göreve başlayan ve uzun yıllar buradaki görevine devam eden Mertcan, ardından Star, Kanal 6, Kanal 9, Ulusal Kanal’da sunuculuk yaptı.

4 kez evlilik yapan 2 çocuk babası usta spiker, son eşinden 2012'de ayrıldı.

Aynı zamanda 12 Eylül darbesinin MGK bildirisini sabaha karşı radyoda okuyan isimdi.

Türkiye, 12 Eylül'ü onun sesinden duydu...

Usta Spiker darbe gecesi yaşadıklarını Soner Yalçın'ın yapımcılığını üstlendiği 'Oradaydım' belgeseline şöyle anlatmıştı: 👇

1996-2009 bazı sinema filmlerinde rol alan Mesut Mertcan'ın "Şimdi Şiirler" isminde bir de şiir albümü bulunuyor.

Bir süre önce TRT 1’deki ana haberi sunmuş ve TRT’de geçen yıllarını anlatmıştı...

Mertcan'ın ardından sosyal medyada pek çok mesaj paylaşıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir