Trabzon'da Polise Saldırı: Şehit Sayısı 3'e Yükseldi

 > -

Trabzon'un Maçka ilçesinde yol güvenliğini sağlayan polise ormanlık alandan ateş açıldı. Çatışmanın 1 saat sürdüğü belirtiliyor. Saldırıda 3 polis memuru şehit oldu, 4 polis memuru ve bir sivil vatandaş yaralandı.

Saldırı sabah saatlerinde meydana geldi. Maçka – Gümüşhane yolu üzerinde, Gümüşhane tarafından gelen araçları kontrol amacıyla yol kenarında park halinde duran polis aracı ile minibüse, bugün saat 08.30 sıralarında ormanlık alandan teröristler saldırı düzenlendi. 

Açılan ateşe polis memurları karşılık verdi. Hızla olay yerine takviye polis ve jandarma ekipleri sevkedildi. Yaklaşık bir saat süren çatışmanın ardından teröristler ormanlık alanın içlerine doğru kaçtı.

Önce otomatik silah ve el bombalarıyla saldırılmış...

DHA Trabzon muhabiri Osman Şişko'nun verdiği bilgiye göre saldırı önce otomatik silah ve sonra el bombalarıyla saldırı düzenlendi.

Şehit ve yaralı sayısına ilişkin çelişkili bilgiler geldi, ilerleyen dakikalarda Trabzon Valiliği açıklama yaptı

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "19 Temmuz 2016 salı günü saat 08.30 Maçka ilçesinde yol kontrolü uygulaması yapmakla görevli emniyet mensuplarımıza terörist saldırı gerçekleştirilmiş olup, saldırıda 3 polis memurumuz şehit olmuş, 4 polis memurumuz ile 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Eylemi gerçekleştirenlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatılmıştır" denildi.

Yaralı polisler ambulanslarla Trabzon’daki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı

Olay yerinden DHA objektiflerine yansıyan görüntüler ise şöyle...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir