Görüş Bildir
Haberler
TIR Şoförleri İsyanda: Sınır Kapısında 39 Kilometrelik Kuyruk Oluştu

TIR Şoförleri İsyanda: Sınır Kapısında 39 Kilometrelik Kuyruk Oluştu

Edirne'den Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan çıkış yapmak için bekleyen şoförlerin oluşturduğu kuyruk 39 kilometreyi buldu. Kapıkule Sınır Kapısı'nda ise 3 bin 500'den fazla TIR çıkış için bekletiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yükledikleri ihraç yüklerini Avrupa'nın farklı ülkelerine götürmek için yola çıkan TIR sürücüleri, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda kuyruk, Kapıkule Sınır Kapısı'nda ise yoğunluk oluşturdu. 

Sınır kapılarındaki yoğunluğun, Bulgaristan’a girecek gıda ürünlerinin analizini yapan şirkete yönelik yolsuzluk operasyonundan kaynaklandığı öne sürüldü.

İlk kez Edirne girişine kadar uzandı

İlk kez Edirne girişine kadar uzandı

Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kuyruğun, Türkiye'nin artan ihracatıyla oluşan yoğunluğa Bulgaristan tarafının karşılık vermemesi nedeniyle her geçen saat uzaması nedeniyle oluştuğunu söyledi. 

Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda TIR kuyruğu bugün 39 kilometreyi buldu. 

Kapıkule Sınır Kapısı’nda ise TIR parklarında ise 3 bin 500'den fazla TIR, çıkış için bekletiliyor. 

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda kuyruktaki sürücülerin bazıları 4 gündür, Kapıkule’de ise 5 gündür bekleyişlerini sürdürüyor. Hamzabeyli’deki TIR kuyruğu ilk kez Edirne girişine kadar uzadı.

"İlk defa bu kadar uzun bir kuyruk gördüm"

"İlk defa bu kadar uzun bir kuyruk gördüm"

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda kuyrukta sıranın kendisine gelmesini bekleyen Göksel Ertürk, 21 yıldır TIR şoförlüğü yaptığını ve ilk defa böyle uzun kuyruk gördüğünü söyledi. 

Kuyruğa 39 kilometreden girdiğini belirten Ertürk, 'Bursa'da yüklediğim ihraç yükünü Romanya'ya götürmek için bekliyorum. Ben 21 yıldır TIR şoförlüğü yapıyorum, ilk defa bu kadar uzun bir kuyruk gördüm. Sebebini öğrenemedik ama bizim tahminlerimize göre Bulgaristan tarafının çalışmadığı söyleniyor. Dün akşam 6 kilometre gelmişim ve 32 kilometre kaldı. Yaklaşık 15 saate 6 kilometre gelebilmişim. Çarşamba günü Bursa'dan yola çıkan arkadaşım şu an yeni Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR parkına giriş yapmış. O da bekliyor bizde bekliyoruz. Onun avantajlı tarafı ihtiyaçlarını gidereceği tesisler var, bizim yok' dedi.

"Ceza ödeyeceğiz"

"Ceza ödeyeceğiz"

Romanya'ya ihraç yükü taşıyan ve 2 gündür çıkış için sıra bekleyen Fikret Yaka ise 'Burada 2 gündür, Bulgaristan'ın yavaş çalışmasından dolayı bekliyoruz. Bulgaristan, araç almıyormuş. Bizim bozulacak ürünümüz yok ama bozulacak ürün taşıyan arkadaşlarımız var, gıda yükü taşıyan. Bu sıcaklara dayanamayacak ürünler. Onlar artık bozulacak. Bizim firmalarla anlaşmamız var, 1 haftada malı teslim için tabi bu şartlarda teslim edemeyeceğiz. Malı teslim edemediğimiz için tabi oluşan cezaları da biz ödeyeceğiz. Bu işi yapmanın da bir anlamı kalmıyor' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
13
5
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
.....

Bu sıcakta Allah kolaylık versin, kesinlikle yapmak istemediğim iş

Çok keyifli ve severek yaptığım bir iş. Bulgar polisi maaşı yetmediği için greve gitmiş. Geçen ay Romen polisi greve gitti hepsine iyi dileklerimizi sunduk i... Devamını Gör

comolokkopapichulo

Vakit gecirmek icin tira hatun atin moruk koltugun arkasindaki yerde pompa iyi gider kafa dagitirsiniz.

Bulgaristan gümrüğüne bok atmak adet olmuş. Bosna'da oturuyorum. Her yaz gidip-geliyorum ve ne Sırbistan, ne Bulgaristan, en büyük zulüm Türk gümrüğünde oluyor.

Pasaportun Türkiye pasaportu değilse az bile yapıyorlar karaktersiz rezil. Sizin ne amaçla geldiğinizi herkes biliyor. Memuru Parayla satın alamadığınız için... Devamını Gör