Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'na Yapılan Terör Saldırısı Dış Basında da Yer Buldu! İşte O Haberler

1.2bPAYLAŞIM

Atatürk Havalimanı'na yapılan terör saldırısı dış basında da yer buldu. Dünyanın en büyük haber mecraları olayı büyük puntolarla verdi.

New York Times haberi ilk geçenlerden

A.B.D.'nin popüler haber sitesi USA Today terör saldırısını "İstanbul Havalimanı'ndaki intihar saldırısında 28 kişi öldü." manşetiyle verdi.

Alman medya kuruluşu The Bild manşetle birlikte internet sitesinin kenarında canlı yayın gerçekleştirdi.

CNN, haberi "İstanbul'da terör" manşetiyle geçti.

CNN'in haberine bir okur da şu tweetiyle yorum yaptı.

"Saygı duyulan, önde gelen terörist olmayan müslümanların sesini yüksek ve sık çıkarması lazım; Radikal İslamcı teröristler GERÇEK müslüman değildir.

Yunanistan Dışişleri terörü bu tweetle kınadı.

"İstanbul'daki yeni terör saldırısından iğrendik ve dehşete kapıldık. Teröre karşı komşularımızın, dostlarımızın yanındayız."

The Wall Street Journal diğer sitelerin aksine saldırıyı manşetten değil, son dakika haberlerinden verdi.

İngiliz The Sun gazetesi de haberi ana sayfadan veren kuruluşlardan.

The Sun gazetesi okurları saldırıyı Britanya'nın AB'den çıkış referandumuna bağladı.

"Çok şükür çıkış için oy kullandık. Haritada ne kadar yakın olduklarını gören var mı?"

"Eğer onları ülkene alırsan bunun sonuçlarını kabullenmelisin. Bir gün birileri uyanıp farkına varacak. Onları yok edin. Hepsini!"

Son yıllarda terör saldırılarına maruz kalan Fransa'dan Liberation gazetesinin web sitesi de saldırıyı manşetine taşıdı.

prnt.sc

BBC saldırıyı canlı blog şeklinde an an yaşananları yayınlayarak verdi.

Reuters da saldırıyı son dakika gelişmesi olarak verdi.

The Huffington Post terör saldırısını "Patlamalar İstanbul Havalimanı'nı sarstı: 28 ölü" şeklinde geçti.

Haberin altında gazete okurları da yorumlarda bulundu.

"Türkiye'de 80'lerin sonunda 2 yıl yaşadım. Oradaki deneyimlerim inanılmazdı. Komşum, arkadaşım, meslektaşım Türkler eğlenceli insanlardan başka bir şey değillerdi. Şer odaklarının amacı insanları birbirleriyle karşı karşıya getirmek, korku salmak ve dünya savaşı başlatmak. Türkiye'nin yanındayım ve taziyelerimi iletiyorum. Bu harika ülke ve insanlarına sevgilerimi gönderiyorum."

"IŞİD bizim suçumuz. Irak'taki savaşımızın doğrudan sonucu. Eminim ki; şimdi hepimiz Irak'ta savaşa karşıyız. Ancak savaştan önce Amerikan halkının %76'sı savaşı destekledi. 

Bu olaydaki rolümüzü hatırlamak önemli. Ne kadar rahatsız edici olursa olsun."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-aydogan

Neyseki dış basında yerimiz sağlam.

bendahakucugum

benim anlamadığım bundan önceki terör eylemlerinde bu ülkelerin seslerinin çıkmamış olması, bayraklarını yarıya indirmeyip acımızı paylaşmamış olmaları. ama ne olduysa bir anda değiştiler. özürler birlik anlaşmaları işlerine gelmiş anlaşılan.

metin-s.

Adamlar bizim ülkemizde olan patlama hakkında bize verilen bilgiden çok daha fazlasına sahip. Artık medyayı da mı dışardan takip edeceğiz :(

menemen

ben cok garip bir sekilde deneyimledim bunu aksam bir mesaj aldım arkadaslaırmdan biri tatil için istanbula gittin mi diye sordu planın iptal oldugunu soyledip niye sordun dedim istanbulda patlama olmus 28 kişi olmus dedi haberlerin hiç birinde goremedim haber veren arkadasım abd dendi

kawashima

Kesinlikle gitmeli suriyeliler adam dogru demiş

yunus-emre-ari1

Işid'in Türkiye'de yaptığı terör eylemlerinde kullandığı elemanların çoğu Türk vatandaşı idi.

kawashima

Bir amerikan,rus,afrikalı,ıraklı,suriyeli vs bi kaç izin işlem ve belgeden sonra da türk vatandaşı olabilir. Tıpkı türk bir vatandaşın avrupa vatandaşı olabileceği gibi. Birçoğu türk ismi almış yabancı uyruklu kişiler

duygu2550

Ak Gandalfmışş... boş boş konuşmaktan başka bir işe yaramazmısın sen göt kılı....

Görüş Bildir