Görüş Bildir
Haberler
Terk Etmedi, Sahip Çıktı: Tüfekle Vurulan Köpeğinin Yürümesi İçin Plastik Borulardan Yürüteç Yaptı

etiket Terk Etmedi, Sahip Çıktı: Tüfekle Vurulan Köpeğinin Yürümesi İçin Plastik Borulardan Yürüteç Yaptı

Edirne'de esnaflık yapan İlkkan Demirhan, arka ayakları tutmadığı için yürüyemeyen bir köpeğe plastik boruları kullanarak bir yürüteç yaptı. Demirhan, 'Tedavisi için harcadığım paranın hiç önemi yok ama hayvanlara zarar verenlere uygulanan ceza, yaptırım çok hafif. Hayvanlara zarar verenlere hapis cezası uygulanması gerekiyor.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tüfekle vurulan arka ayaklarını kullanamıyor

Tüfekle vurulan arka ayaklarını kullanamıyor

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Tekirdağ'da esnaflık yapan İlkkan Demirhan, arka ayaklarını kullanamayan bir köpek için plastik borulardan yürüteç yaptı.

Köpeği beş yıl önce sahiplenen Demirhan, 'Boz' adı verdiği köpeğinin bir kişi tarafından vurulup yaralandıktan sonra arka ayaklarını kullanamadığını söyledi.

Veteriner kliniğinde iki ameliyat sonuç vermeyince, özel bir düzenek geliştirdi

Veteriner kliniğinde iki ameliyat sonuç vermeyince, özel bir düzenek geliştirdi

Köpeğinin yürüyebilmesi için farklı yöntemler deneyen Demirhan, son olarak su borularından özel bir yürüteç yaptı ve Boz'un yürümesini sağladı.

Köpeğinin sanayi sitesinin neşesi olduğunu söyleyen Demirhan, 'Kendi aracımla İstanbul'a götürdüm, ameliyat edildi, 1 ay klinikte yattı ama ayağa kalkamadı. Felç durumu düzelmedi. O günden bu yana tedavi uyguluyoruz ama arka ayaklarını hissetmiyor.' dedi.

'Tedavisi için harcadığım paranın hiç önemi yok ama hayvanlara zarar verenlere uygulanan ceza, yaptırım çok hafif'

'Tedavisi için harcadığım paranın hiç önemi yok ama hayvanlara zarar verenlere uygulanan ceza, yaptırım çok hafif'

Köpeğinin mutluluğuyla, kendisinin de mutlu olduğunu söyleyen Demirhan, şu ifadeleri kullandı:

''Yürümesi için birçok deneme yaptık, pazar sepetinden bir araç tasarladık ama çok tutmadı. Üniversiteli kız kardeşlerimiz Boz'u çok ziyaret etti, onlar bir yürüteç yapmayı denediler, o da olmadı. En son su borularını birleştirerek bir araba yaptık. Onunla rahat yürüyor, bu da Boz'u mutlu ediyor. Boz'un iyileşmesini, ayağa kalkmasını gönülden istiyoruz. Tedavisi için harcadığım paranın hiç önemi yok ama hayvanlara zarar verenlere uygulanan ceza, yaptırım çok hafif. Hayvanlara zarar verenlere hapis cezası uygulanması gerekiyor.''

'Borulardan yapılan yürüteçiyle onun heyecanını paylaştık'

'Borulardan yapılan yürüteçiyle onun heyecanını paylaştık'

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Edirne Temsilcisi İbrahim Dönmez de ameliyat ve tedavilere rağmen köpeğin felçli kaldığını belirterek, 'Ayağa kalkması ve yürümesi için hem sahibi hem bizler elimizden geleni yapıyoruz. Engelli canımızı yalnız bırakmıyoruz. Boz, neşeli bir köpek. Bu durum onun hayata tutunmasını değiştirmedi. Borulardan yapılan yürüteçiyle onun heyecanını paylaştık. Yürüteçten önce sadece ona ait olan alanda yürüyordu ama şimdi gezebiliyor. Gezmeyi de çok seviyor, çok mutlu.' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
723
393
129
11
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
darkbiyatt

bu hayvana bu acıyı çektiren şerefsize işkence edilmeli hemde en acı derecede

pofuudk20

şu yavruya zarar veren gebersin inşallah

Braunx

Gönlü büyük insan... Sen çok yaşam emi.