Tek Takım, Dört Eleme Adayı! Tartışmaların Bol Olduğu Masterchef'e Kim Veda Etti?

226PAYLAŞIM

Masterchef'te kim elendi diye merak edenler buraya 👇

Geçtiğimiz hafta Yekaterina'nın veda etmesinin ardından, lokma yapılan kaptanlık yarışının bu haftaki kazananı Güzide oldu.

Mavi takımın kaptanlığını kazanan Güzide, rakip takım kaptanlığına Yasin'i seçerek başta Yasin olmak üzere pek çok kişiyi şaşırttı.

Yarışmada ilk gün Karadeniz mutfağı yemekleri yapıldı. Murat'ı mavi takıma kaptıran kırmızı takım panik yapsa da, MasterClass yarışmasını kazandı!

İlk eleme yarışmasında Danilo Şef'in de dediği gibi "makarona" günüydü. 5 farklı çeşit makarna ile yarışan takımlar, 10. dakikada yer değiştirdiler ve bu stresli yarışmanın kazananı mavi takım oldu.

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Mustafa, eleme adayı olarak Faruk Batuhan'ı seçti. Ardından takımın oylarıyla seçilen 2. aday Alican oldu.

İkinci eleme oyununu da kazanan yine mavi takım oldu!

Eleme adayı olması neredeyse kesin görünen Eda, dokunulmazlığı alarak kendini güvence altına aldı ve 3. eleme adayı olarak Mustafa'yı gösterdi.

Son olarak, dördüncü eleme adayı Batuhan oldu. 4 başarılı yarışmacı ilk haftalarda eleme oyunu oynamak zorunda kaldı diyebiliriz.

En iyi yemeği yapan Mustafa oldu ve elenmekten kurtulan ilk isim oldu.

2. en iyi yemeği yapan Alican oldu, yarışmaya devam etmeye hak kazandı.

Son ikiye bu sezonun düşman kardeşleri olarak görülen Faruk Batuhan ve Batuhan kaldı. Yarışmaya veda eden isim Faruk Batuhan oldu.

Pek çok yarışmacı bu vedanın ardından gözyaşlarını tutamadı. Yolun açık olsun Batuhan 🙋

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meltem-arslan9

Eda her ne kadar stratejik davranırsa davransın , gidecek.Çünkü diğerlerine göre zayıf. İsterse reyting için tutsunlar, yine gidecek çünkü seyirci görüyor. Hak etmeyen kazanırsa daha fazla seyircinin büyük bölümü izlemez çünkü bakıyorum yorumlara kimse istemiyor onu. Bir de daha fazla kalırsa absürt olur. Günleri sayılı kısacası.

bilgekayabaligi

Eda yemek yapmayı masterchef te öğrendi resmen ve hala orada. Kimin akrabası bu Eda?

tuba-yildirim6

Eda sinsisi ne yapıp edip kaldı yine hiç sevemedim onun o bakışlarını.

murat1555

Eda dururken F.Batuhan'ın gönderilmesi bu yarışmanın reyting odaklı kurgudan ibaret bi yer olduğunu daha da net göstermiş oldu

hipergrafi

Bence reytinge gerek yok Eda gayet sinsice ve stratejik hareket etti. Yarışma da zayıflar birer birer elendi, güçlü yarışmacılar kalıyor artık. Eda biliyorki Yasin'de giderse kendisiyle birlikte kalan son zayıf halkayı da gönderip devler liginde mücadele eden tek zayıf olarak kalacak. Sonraki hafta elenecek isim çok büyük ihtimalle kendisi olacaktı. Ama şu an Yasin'de var, o da elenme ihtimali olan bir zayıf.

bilgekayabaligi

Eda dururken F.Batuhan in gitmesine çok üzüldüm.

Görüş Bildir