Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medyada Yayılan Tek Parmağı Ojeli Erkek Fotoğraflarının Kocaman Bir Amacı Var

790PAYLAŞIM

Bugünlerde sosyal medyada #PolishedMan hashtagi ile tek parmağı ojeli erkek ellerine ait fotoğraflar görmüş olabilirsiniz. Bu fotoğraflar oldukça ilginç ve çarpıcı bir kampanyaya ait.

Tek parmağı ojeli erkek ellerinin amacı çocuk istismarına dikkat çekmek!

Avustralyalı bir STK'nın başkanı Elliot Costello tarafından başlatılan bu kampanya Avustralya'yı aşarak tüm dünyada hızla yayılıyor.

Ancak kampanyanın çıkış hikayesi, yayılmasından çok daha ilgi çekici.

Elliot, Kamboçya'ya gittiği sırada Thea adlı genç bir kız çocuğuyla tanışıyor.

Bu kız, Elliot ile birlikte oyun oynayarak harika bir gün geçiriyor ve oyun oynadıkları esnada Elliot'un tırnaklarına oje sürüyor.

Ertesi gün Thea'nın yaşam öyküsünü öğrenen Elliot bir yıkım geçiriyor: Yetimhanede büyüyen kız, orada kaldığı her gün tecavüze uğramış...

Kızın yaşadıklarından etkilenen Elliot, Thea gibi yaşamaya mahkum edilen tüm çocuklar için bir kampanya başlatmaya karar veriyor.

Bir duyuruda bulunuyor ve destek verecek tüm erkeklerden tek parmaklarına oje sürerek fotoğraflamalarını istiyor.

Elliot bu sayede tüm dünyada bir farkındalık yaratmak istiyor: Her beş çocuktan birisi 18 yaşına gelene kadar fiziksel ve cinsel istismara uğruyor!

Kampanyanın yöneticileri aynı zamanda, diğer amaçlarının istismara uğrayan çocuklar için para toplamak olduğunu belirtiyor.

Bu müthiş kampanyadan dolayı Elliot ve diğer kampanya yöneticilerini tebrik ediyoruz. 👏👏👏

Ve umarız, kampanya tüm hızıyla dünyaya yayılarak amacına ulaşır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ege-turk

Ne kadar gereksiz eylem varsa sosyal medyada yayılır zaten. Amaç güzel yapılan çok saçma.

gizli-cekmece

tebrikler

meryem-kaya

helal olsun valla benden güzel sürmüşler :)

derdi27

Yapacağınız akımı zikim.. ben gidiyorum amk!

anjelique

Vallahi şaka gibisiniz! Ben böyle bir akımın amacına ulaşacağına inanmıyorum bir kere ciddiyeti yok! Henüz aklı selim olmayan çocuk kalkar önce parmağına oje sürer hmm yakıştı be diyip şu içerikteki https://onedio.com/haber/alarm-alarm-alarm-iste-sosyal-medyayi-kasip-kavuran-oha-dedirtecek-son-akim-mangina--606145 olayı da uygularsa kendinden şaşar, siz de mutlu mesut olursunuz!! Koskoca adam olup çoluk çocuk sahibi olan sonradan erkeklerden hoşlandığını anlayan erkeklerin olduğunu bildiğimiz bir dünyada kimse bana çocuklar etkilenmez demesin..çocuk istismarına dikkat çekelim derken yeni çocuk istismarcıları yetiştirecek bir eylem bu..

narkiderki

begenmedim yorumu.

anjelique

Biliyorum neden beğenmediğini :) Zaten birileri de beğensin diye de yazılmadı. Anlamaya çalışmak başka bir şey zira ;)

narkiderki

bunu daha da begenmedim anjelique.. " anlamaya çalışmak başka birşey zira " cümlesinin senden gelebilecegini düşünmemiştim. Ben yorumunu belli bir seviyede tartışır ve ortak bir noktada buluşuruz diye düşünmüştüm. Yanılmışım.

anjelique

Empati gücün gelişmiş bir insansın aslen biliyorum. Ancak keşke beğenmedim yorumunu yazıncaya kadar, anlamaya çalışıp neden böyle bir yorum yazdın şeklinde bir soru da sorabilirdin diye düşünüyorum. bu yüzden de anlamaya çalışmak başka bir şey zira yazdım.

narkiderki

sen yorumunda çok sert ve kesin tespitlerde bulunmuşsun. Örnegin " çocuk istismarına dikkat çekelim derken yeni çocuk istismarcıları yetiştirecek bir eylem bu. " ve " Koskoca adam olup çoluk çocuk sahibi olan sonradan erkeklerden hoşlandığını anlayan erkeklerin olduğunu bildiğimiz bir dünyada " gibi. Bu ikisi de özgürlükleri savundugumuz .. insanların tercihlerine saygı duymamız gerek dediğimiz bir dönemde senden gelince şaşırdım ben. Bir erkek gay oluyorsa toplum huzurunu kacıracak davranışlarda bulunmadığı sürece beni ilgilendirmez. Ayrıca bir parmagı boyamakla " çocuk istismarcıları yetiştirecek bir eylem " bu sonucuna nasıl vardın merak ediyorum.

anjelique

Artık öyle bir çağ dilimindeyiz ki Narki, herhangi bir kötü olaya tepki çekmek için başlatılan kampanlayarın içeriğinin oldukça önemli olduğuna inanıyorum. Konu sadece yetişkinleri kapsayan bir konu değil. Ben muhakeme yeteneği gelişmemiş çocuklardan yola çıkarak yazdım ilk yorumu. Kendimi o küçük çocukların yerine koyarak, her şeye özenmiyor muyduk o çağlarda bizler de. Konu fazlasıyla hassas anlatmak istediğim bu! Her insanın tercihi var kimin nasıl yaşadığı bizi ilgilendirmez elbette aklın hudutları çerçevesinde olduğu sürece ve hatta destek bile veriyoruz. Ama çok afedersin su kaçırmadan. Bazen "sırf" destek olalım diye neler doğabileceğini düşünmeden desteklenmemesi gerekiyor bazı kampanyaların. Ben seni sahiden anlıyorum, biraz sen de beni anlamaya çalışabilir misin?

narkiderki

İlk başta şunu belirtmem gerek.." herşeye özenmiyormuyduk o caglarda bizde " demişsin. Burada erkek cocukların ileride cinsel tercihlerinin yanlış olma durumundan bahsediyorsun sanırım. Gay olmak böyle parmak boyayan erkekleri görerek tercih edeceğin birşey değil. Bir erkek olarak 20 yıl boyunca tüm parmaklarını boyasan bile bir sabah uyanıp " aa ben kadınlardan değil erkeklerden hoşlanıyorum " demezsin. Eğer kadınlara ilgi duyupta tam tersini yapıyorsan eğer bu kişinin davranış bozukluğunu gösterir. Örnegin 5 cocuklu bir ailede 4 kız ve 1 erkek cocugu var ise erkek cocugun gay olma ihtimali %99 demek gibi birşey bu. Ayrıca bu kampanyanın "çıkış sebebine" de dikkat etmeliyiz. Tecavüze uğrayan bir kız cocugunun kendisi ile oynayan bir adamın parmagını boyaması ile ortaya çıkan bir eylem bu. Bende bu eyleme seve seve katılabilirim mesela! elimden başka birşey gelmediği için sosyal platformda insanları rahatsız etmeyecek her türlü eyleme destek veririm.

Görüş Bildir