Görüş Bildir

Tek Oturuşta Sonunu Görebileceğiniz, 2 Saatlik Oynanış Süresine Sahip Birbirinden Keyifli 13 Oyun

Anasayfa > Iq > Gamer

Tonla etkinlikle dolu açık dünyaya sahip yapımlar en 100 saatlik dolu dolu deneyimler sunuyor. Bu listede derlediğimiz oyunlar ise sadece iki saatlik kısa bir sürede bitirilebiliyor. Tek oturuşta sonunu görebileceğiniz bu oyunlar kısa sürelerine rağmen uzun süre akıllarda kalıyor.

1. Pony Island

1. Pony Island

Oynanış mekanikleri, akıl almaz senaryosu ve keyifli bulmacalarıyla çok acayip bir oyun olan Pony Island sadece birkaç saatte bitirebileceğiniz oyunların başında geliyor.

2. Gone Home

2. Gone Home

Gone Home'da bir yıllık aradan sonra evine dönen bir gence hayat veriyor, tamamen boş olan evde ne olup ne bittiğini anlamaya çalışıyoruz.

3. Metal Gear Solid: Ground Zeroes

3. Metal Gear Solid: Ground Zeroes

Metal Gear Solid serisinin giriş niteliğindeki halkası ise kısa sürede bitebilecek zorlayıcı bir gizlilik-aksiyon deneyimi vadediyor.

4. Superliminal

4. Superliminal

Algılarınızla oynayan Superliminal ise kısa süreli oynanışına rağmen uzun süreli bir etki bırakacak.

5. ABZU

5. ABZU

Okyanusun altında büyüleyici bir seyahate çıktığımız ABZU, sadece dakikalar içerisinde aklınızı başınızdan alacak ve deniz dünyasına hayran bırakacak.

6. Shelter

6. Shelter

Vahşi doğada bir porsuğa hayat verdiğiniz yapımda yavrularınızı korumanız ve onları tabiat ananın tehditlerinden sakınmanız gerekiyor.

7. Shelter 2

7. Shelter 2

Shelter 2 ise ilk oyunun üzerine her açıdan yeni eklemeler yaparken, sizi hem büyüleyici hem de gerçek bir hikayeye davet ediyor.

8. The Beginner's Guide

8. The Beginner's Guide

The Stanley Parable'ın geliştiricisinin imzasını taşıyan The Beginner's Guide ise kısa sürede sizi hayran bırakacak bir hikaye vadediyor.

9. Dear Esther

9. Dear Esther

Source oyun motoru ile geliştirilen Dear Esther ise inanılmaz gerçekçi gözüken manzarasıyla sizi anılara dair bir seyahate çıkaracak.

10. Journey

10. Journey

Oyun dünyasının en kıymetli oyunlarından biri olan Journey ise sizi büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor ve ekran başındaki en unutulmaz deneyimlerden birini sunuyor.

11. The Stanley Parable

11. The Stanley Parable

Oyun dünyasının güzide yapımlarından biri olan The Stanley Parable ise dördüncü duvarı birçok kez yıkıp sizi çeşitli paradoksların tam ortasına bırakıyor.

12. Gorogoa

12. Gorogoa

Tek bir kişi tarafından geliştirilen Gorogoa ise bulmaca türüne adını altın harflerle yazdırırken kesinlikle unutamayacağınız bir tecrübenin de altını çiziyor.

13. What Remains of Edith Finch

13. What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch ise sizi ilginç bir ailenin anılarına götürmekle kalmıyor; her birine hayat verip birbirinden tuhaf hikayelere şahit olmanızı istiyor.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
4
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?