Tarzını Çok Değiştirmiş! Bizimkiler'in Hayırsız Damadı Tayfur Çorağan'ı Bakalım Tanıyabilecek misiniz?

9PAYLAŞIM

Türk televizyon tarihinin hafızalara kazınan yapımlarında canlandırdığı karakterlerle tanıdık Tayfun Çorağan'ı... Kimi zaman bir ayakkabı boyacısı, kimi zaman "hayırsız bir damat" olarak çıktı karşımıza usta oyuncu... Milyonların izlediği yapımlarda rol alan Çorağan, şimdilik ekranlardan uzak kalsa da 67 yıllık yaşamına ne filmler, diziler, tiyatro oyunları sığdırmadı ki...

Bugünlerde doğayla iç içe bir yaşam sürdüren Çorağan'ın tiyatroya adım atmasının arkasında ilginç bir öykü var aslında. Çorağan, oyuncu olmaya çocuk yaşta izlediği "Üç Sevgili" oyunuyla karar vermiş. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda izlediği oyun, Çorağan'ı o kadar etkilemiş ki kariyer yolculuğu da böyle başlamış.

Ankara Çağdaş Sahne'deki oyunlarla profesyonel tiyatro hayatına başlayan Çorağan, ailesinin İstanbul'a taşınmasıyla kariyerine İstanbul'da devam etmiş. 30'lu yaşlarında başlayan İstanbul macerası, usta oyuncunun ilk sinema filminde rol almasına da vesile olmuş.

1984 yılında çekilen Aydemir Akbaş ile Tuluğ Çizgen'in hepimizi kahkahalarla güldüren Üşütük filminde mahallenin ayakkabı boyacısını canlandırmış.

Filmdeki başarılı performansıyla dikkat çeken Çorağan, yıllar içinde Şener Şen, Kemal Sunal, Kartal Tibet gibi Türk sinemasının usta isimleriyle çalışma fırsatı bulmuş. Üşütük filmini Milyarder, Muhsin Bey ve Kiracı takip etmiş. Milyonların tekrar tekrar izlediği Milyarder'de "Öğretmen Murat"ı, Muhsin Bey'de şarkı yarışması sunucusunu, Kiracı'da memur Hüsnü'yü canlandırmış Çorağan...

Tiyatro, sinema derken özel televizyonların yayın hayatına başlamasıyla Çorağan da dizi macerasına yelken açmış. "İyi ki dizi hayatına başlamış" dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Çorağan'ın Türk televizyon tarihinin en uzun süre yayınlanan dizisi Bizimkiler'de Şükrü Bey'in "hayırsız damadı" Aydın olarak belleğimizde yer etmesi boşuna değil.

Bugüne kadar oynadığı rollerde izleyiciyi güldürmüş, güldürürken de düşündürmüş bir oyuncu Çorağan. Yarım asra yaklaşan oyunculuk yaşamında birçok karaktere hayat veren Çorağan, İstanbul'un kalabalığından sıkılmış olacak ki bugünlerde kendini doğanın kollarına atmış. Tayfun Çorağan, kendisi gibi oyuncu olan eşi Güzin Çorağan'la sessiz sedasız, adeta inzivaya çekilmiş. Yıllar, hep kısa saçıyla ve tıraşlı yüzüyle görmeye alıştığımız oyuncuyu da değiştirmiş. Hayranlarından uzak kaldığı sürede yeni imaj yaratan Çorağan, ak düşmüş saçını uzatmayı tercih etmiş.

Sadece Fil Hafızalılar Hatırlıyor! İşte Yıldız Oyuncu Hazal Kaya'nın Acemi Cadı Dizisindeki Rolü - onedio.com
Sadece Fil Hafızalılar Hatırlıyor! İşte Yıldız Oyuncu Hazal Kaya'nın Acemi Cadı Dizisindeki Rolü - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir