Tarihteki Hangi Türk Devleti Gibi Güçlüsün?

3.7bPAYLAŞIM

Sen çok güçlüsün eminiz ama hangi Türk devleti gibi güçlüsün?

1. Tarihi liderlerle başlayım. Sence hangisi daha güçlü bir liderdi?

Sezar
Napolyon
Büyük İskender
Winston Churchill
Cengiz Han
Timur

2. Bir devlet olsan bayrağında hangi renk kesinlikle olurdu?

3. Rakiplerinle mücadele ederken en çok neyine güvenirsin?

Zekama
Bilgime
Fiziksel gücüme

4. Sosyal medyada saçma sapan paylaşımlar yaptığını düşündüğün kişilere karşı ne yaparsın?

Uğraşamam, direkt bloklarım!
Görmemezlikten gelirim.
Ekran görünütüsünü alıp dalga geçerim.
Kendisiyle tartışırım.

5. Peki söyle bakalım. Sen hangisisin?

Sayısalcı
Sözelci
Eşit Ağırlıkçı
Dilci

6. Son olarak zaman makinesi sana iki fırsat sunuyor. Hangisini tercih ederdin?

İstanbul'un fethedildiği günü görmek
2150 yılında Türkiye'yi görmek

Türkiye Cumhuriyeti!

Sen Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlüsün. Sen büyük mücadelelerin insanısın. Senin için hayat hiçbir zaman kolay olmadı; ancak sen zırlayıp kendine acımak yerine çalıştın, öğündün, güvendin. Kurtuluş Savaşı'nın ruhunu yansıtıyorsun yani. Zor dönemlerden geçsen de içindeki potansiyeli tekrar yakalaman, o şaşaalı günlerine dönmen an meselesi. Sadece lütfen enseyi karartma, çünkü biliyorsun ki, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcut!

Osmanlı İmparatorluğu!

Sana Osmanlı İmparatorluğu gibi güçlüsün! Sen azametlisin, pek bir şanlısın ve dahi otoritersin de. Yürüdüğün yollar haşmetinden titrer. Vurdun mu masaya yumruğunu, en olmayacak işleri bile oldurursun. Düşmanına korku, dostuna güven verirsin. Ceddin deden, neslin ise babandır ayrıca. Yani geleneklerine bağlısın; sırf "yeni" diye yozlaşmış şeylerin, sana yutturulmasına tamamen karşısın. Kısaca sana Osmanlı çıktı, çünkü senin ecdadın belli!

Göktürkler!

Sen Göktürkler gibi güçlüsün!  Gücünü bizzat içinde bulunduğun toplumdan alıyorsun. Sen en asil duyguların insanısın. Kardeşlik ve dostluğa o kadar önem veriyorsun ki, sanki hayatta daha önemli bir şey olamazmış gibi. Hatta bir bir ülkeyi bir ekmek gibi ikiye bölüp yönetiyorsun, o derece (Sen hep doğuda tabii ki :)) Kardeşliğe önem vermense kesinlikle tevazundan ileri gelmekte. Yoksa sen tam bir alfasın; lider yani. Bir "kurt" sürüsündeki "başbuğ" ya da "asena" misali yani!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asdfgh_352

Sen Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlüsün. Sen büyük mücadelelerin insanısın. Senin için hayat hiçbir zaman kolay olmadı; ancak sen zırlayıp kendine acımak yerine çalıştın, öğündün, güvendin. Kurtuluş Savaşı'nın ruhunu yansıtıyorsun yani. Zor dönemlerden geçsen de içindeki potansiyeli tekrar yakalaman, o şaşaalı günlerine dönmen an meselesi. Sadece lütfen enseyi karartma, çünkü biliyorsun ki, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcut! BEN bnu doğru bulmyorum ben hiçbir zamn şehitlerimiz kadar zaferli olamam bu ülke savaşlarla kazanıldı doğru değil bence bu

enes-aytas1

osmanlı devleti Sana Osmanlı İmparatorluğu gibi güçlüsün! Sen azametlisin, pek bir şanlısın ve dahi otoritersin de. Yürüdüğün yollar haşmetinden titrer. Vurdun mu masaya yumruğunu, en olmayacak işleri bile oldurursun. Düşmanına korku, dostuna güven verirsin. Ceddin deden, neslin ise babandır ayrıca. Yani geleneklerine bağlısın; sırf "yeni" diye yozlaşmış şeylerin, sana yutturulmasına tamamen karşısın. Kısaca sana Osmanlı çıktı, çünkü senin ecdadın belli!bu cevap için (c1 cengiz han)(c2siyah)(c3zekama)(c4görmezlikten gelirim)(c5sayısal)(c6istanbulun fethedildiği gün)kendime göre yaptım sallama yada deneme ile değil.

ismail-bugra-ozden

Osmanlı İmparatorluğu! Osmanlı İmparatorluğu! Sana Osmanlı İmparatorluğu gibi güçlüsün! Sen azametlisin, pek bir şanlısın ve dahi otoritersin de. Yürüdüğün yollar haşmetinden titrer. Vurdun mu masaya yumruğunu, en olmayacak işleri bile oldurursun. Düşmanına korku, dostuna güven verirsin. Ceddin deden, neslin ise babandır ayrıca. Yani geleneklerine bağlısın; sırf "yeni" diye yozlaşmış şeylerin, sana yutturulmasına tamamen karşısın. Kısaca sana Osmanlı çıktı, çünkü senin ecdadın belli!

adem-yalcin

Osmanlı İmparatorluğu! Osmanlı İmparatorluğu! Sana Osmanlı İmparatorluğu gibi güçlüsün! Sen azametlisin, pek bir şanlısın ve dahi otoritersin de. Yürüdüğün yollar haşmetinden titrer. Vurdun mu masaya yumruğunu, en olmayacak işleri bile oldurursun. Düşmanına korku, dostuna güven verirsin. Ceddin deden, neslin ise babandır ayrıca. Yani geleneklerine bağlısın; sırf "yeni" diye yozlaşmış şeylerin, sana yutturulmasına tamamen karşısın. Kısaca sana Osmanlı çıktı, çünkü senin ecdadın belli!

thyftgbh

Türkiye Cumhuriyeti! Türkiye Cumhuriyeti! Sen Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlüsün. Sen büyük mücadelelerin insanısın. Senin için hayat hiçbir zaman kolay olmadı; ancak sen zırlayıp kendine acımak yerine çalıştın, öğündün, güvendin. Kurtuluş Savaşı'nın ruhunu yansıtıyorsun yani. Zor dönemlerden geçsen de içindeki potansiyeli tekrar yakalaman, o şaşaalı günlerine dönmen an meselesi. Sadece lütfen enseyi karartma, çünkü biliyorsun ki, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcut!

Görüş Bildir