Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Taraftarlar 'Bir' Olup Darbe Girişimine Karşı Omuz Omuza Yürüdü

 > -

Galatasaray taraftar gruplarından ultrAslan, tüm taraftar gruplarını ve tüm vatandaşları, 'Tarafız, taraftarız; demokrasiden yanayız' demek için Taksim'e çağırdı. Çağrıya Çarşı'dan da destek geldi. Akşam saat 21.00'de tünelde buluşan taraftarlar sloganlarla Taksim Meydanı'na yürüdü. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve birçok Anadolu kulübünün taraftarları omuz omuza yürüyerek darbe girişimini protesto etti.

ultrAslan'ın yaptığı çağrı

"DARBE İNSANLIK SUÇUDUR, DARBEYE KARŞI OMUZ OMUZA !

15 Temmuz 2016 Cuma günü,

  • Ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden;

  • Peygamber Ocağı bildiğimiz ve milletimizin kutsalı ordumuzu kirli emellerine alet etmeye çalışan;

  • Milletin kendilerine emanet ettiği Mehmetçikler’i, milletle karşı karşıya getirmeye çalışan;

  • Milletin kendilerine emanet ettiği topraklarda millete başkaldıran;

  • Yurdumuzun bağımsızlığının ve milletin egemenliğinin sembolü Gazi Meclis’e saldıracak kadar alçaklaşan;

  • Ay yıldızlı bayrağa gönül veren halkın kanını dökecek kadar gözleri dönmüş; bir grup hain çetenin oyunları ayaklarına dolanmış ve milletimiz büyük bir badireyi hep beraber atlatmıştır.

Bu girişime karşı tepkimizi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde tek yürek olduğunda kimsenin karşımızda duramayacağını omuz omuza haykırmak için 23 Temmuz Cumartesi saat 21:00'da İstiklal Caddesi, Tünel Meydanında bütün taraftar grupları olarak buluşuyoruz ve Taksim Meydanına yürüyoruz!

Ay yıldızlı bayraklarımızla tüm siyasi kimliklerden uzak, vatan sevgimizi sonuna kadar haykıracağımız “Tarafız, Taraftarız; Demokrasiden Yanayız!” diyen bütün vatandaşlarımız yürüyüşümüze davetlidir!

Vatanımız için her zaman birlik olalım, rekabeti tribünde bırakalım!

Not: Yürüyüşümüzde siyasi parti kimliğini yansıtan veya sembol eden hiç bir flama, slogan, söylem ve davranışa kesinlikle izin verilmeyecektir."

Çarşı da destek verdi

Yapılan çağrıya sosyal medyadan büyük destek geldi

Taraftarlar akşamdan önce toplanmaya başladı

Beşiktaş'tan beste

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve birçok Anadolu kulübünün taraftarı 10 binlerce kişi, Beyoğlu’nda bulunan Tünel önünde toplandı. Darbe karşıtı sloganlar atan taraftarlar daha sonra bayrak ve flamalarla Taksim Meydanı’na yürüdü. Takımlarının formasını giyerek alana gelen 10 binlerce kişi renkli görüntüler oluşturdu.

Her renkten taraftar Taksim Meydanı'nda darbe girişimini protesto etti. Rakip takımların taraftarları omuz omuza yürüyerek net bir mesaj verdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir