Tamamı 3 Boyutlu Printerda Basılan İlk Ofis Binası Dubai'de Açıldı

 > 
182PAYLAŞIM

Gensler tarafından tasarlanan ve 3 boyutlu printerdan basılan dünyanın ilk ofis binası Mayıs ayının sonunda Dubai'de açıldı.

Dubai Future Foundation'ın 250 metrekarelik yeni ofisi, Şangay'da 37 (en) x 12 (boy) x 6 (yükseklik) metre boyutlarındaki bir printerda hazır hale getirildi.

Bina, Gensler'in yeni bina teknolojileri uzun süredir devam eden çalışmalarının bir ürünü ayrıca 3 boyutlu baskı konusunda prototipin ötesine geçen ilk kullanılabilir bina.

17 Günde Basıldı, 2 Günde İnşa Edildi

Özel karışımlı bir çimento kullanılarak üretilen binada kullanılan malzemeler Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiş. Malzemelerin dayanıklılığı Çin ve Birleşik Krallık'ta çeşitli testlerden geçirilmiş. Binanın sağlamlığını artırmak ve güvenlik sebeplerinden dolayı kemer formu tercih edilmiş.

Basılması 17 gün süren binanın parçalarının birleştirilmesi ise 2 gün sürmüş. Binanın uygulanması sırasında, kalite kontrolü sağlamak ve yardımcı baskı süreçlerini kolaylaştırmak için şantiye alanında gelişmiş bilgisayarların yanı sıra mobil 3 boyutlu printer da hazır bulundurulmuş.

Arkitera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir