Görüş Bildir
Haberler
Tam Kapanma Sosyal Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır? E Devlet Sosyal Yardım Sorgulama Ekranı…

Tam Kapanma Sosyal Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır? E Devlet Sosyal Yardım Sorgulama Ekranı…

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle 29 Nisan’da başlayan sokağa çıkma yasağı, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek. Toplam 17 gün sürecek tam kapanmada, birçok vatandaş çalışamayacak, iş yeleri açılamayacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım’ı yapılacağını duyurdu. Vatandaşlar, e devlet üzerinden bakanlığın sayfasına girerek yardım bilgisi sorgulamayabilecek. Peki, tam kapanma sosyal yardım sorgulama nasıl yapılır? İşte e devlet sosyal yardım sorgulama ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tam Kapanma Sosyal Yardım Sorgulama Ekranı

Tam Kapanma Sosyal Yardım Sorgulama Ekranı

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahibi olan kişiler, 05.05.2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” başlıklı hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecek.

TAM KAPANMA SOSYAL YARDIM SORGULAMA

E Devlet Tam Kapanma Sosyal Yardım Açıklaması

E Devlet Tam Kapanma Sosyal Yardım Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlatılmıştır. e-Devlet Kapısı üzerinden daha önce yapılan başvurulara göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilmiş olan ve hak sahipliği kriterleri devam eden hanelere, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi hazırlanmıştır.

Daha önce Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında e-Devlet Kapısı üzerinden alınan başvurularda banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemeleri 05.05.2021 tarihinde yatırılacaktır. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek Gruplarınca Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecektir.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahibi olan kişiler, 05.05.2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” başlıklı hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecektir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın