Görüş Bildir

etiket Taliban Sözcüsü A Haber'de: 'Parasal Yardım ya da İşbirliği İçin Türkiye ile Yakın Olmak İsteriz'

Anasayfa > Gündem

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'ın Sözcüsü Suhail Shaheen, A Haber canlı yayınına bağlandı. Türkiye'nin kendileri için 'kardeş ülke' olduğunu söyleyen Shaheen, 'Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Herhangi bir parasal yardım ya da işbirliği için Türkiye ile yakın olmak isteriz' dedi.

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, A Haber yayınına katıldı. Türkiye'nin Taliban için 'kardeş ülke' olduğunu söyleyen Shaheen, ''Türkiye bizim için kardeş ülkedir. Herhangi bir parasal yardım ya da işbirliği için Türkiye ile yakın olmak isteriz'' ifadelerini kullandı.

'Yönetim kurmak istiyoruz'

'Yönetim kurmak istiyoruz'

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin ardından A Haber yayınına katılan Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, açıklamalarda bulundu. Shaheen, şunları söyledi:

'Bizim mesajımız dünyaya şudur; Afganistan'da bir hükümet kurulacak ve bu hükümet dünyadaki düzene uyum sağlayacak. Bölgesel olarak da herkesle uyum içinde olacağız. Pakistan, Afganistan ve çevremizdeki için temel hakları tanıyarak yönetim kurmak istiyoruz. Herkesin içi rahat olsun. Kimse için tehdit oluşturmuyoruz. Türkiye bizim için kardeş ülkedir, İslami bir ülkedir. Burada kardeş ülkenin bizimle olması çok güzel. Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Herhangi bir parasal yardım ya da işbirliği için Türkiye ile yakın olmak isteriz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
697
307
117
26
24
12
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Voila

Götümün kardeş ülkesi ve teröristlerle aynı masaya oturan vatan haini hükümet. Rezillik hat safhada.

V for Valkyr

Türkiye sizin kardeşiniz islami bir ülke değildir, laik bir ülkedir. Siktirin gidin amk teröristleri!

Hayalet

TRT'de sonra a haber de teröristleri canlı yayına çıkarmaya başlamış.

hanabi

Şaşırdın mı buna peki ben asıl başta a haberin bunu yapmamış olmasına şaşırdım ilk onun çıkarması lazımdı hayret!