Taksim Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Kapsamında Açılan 'Kavuşma Durağı' Büyük İlgi Gördü

23PAYLAŞIM

Etkinliklerin saatlerine ve detaylarına İBB'nin sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Taksim Meydanı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan geçici platform dikkat çekti.

"İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor" teması ile tasarlanan geçici platformun adı 'Kavuşma Durağı'.

Platform Armağan Akdoğan, Mehmet Kendil, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, İnşaat Mühendisi Oktay Özel ile Mimar Merve Gedik Âlâ'nın ortak çalışmasıyla ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu'da platforma ziyarette bulundu.

"Bu güzellik Taksim’e, Üsküdar’a Kadıköy’e Eminönü’ne Bakırköy Özgürlük Meydanı’na, Bağcılar Meydaın’na, Esenler Meydanı’na, Ümraniye’ye, Beylikdüzü’ne yansısın istiyoruz. Hep beraber bunu başaracağız" diyerek insanları buradaki etkinliklere davet etti.

'Kavuşma Durağı'nın ilk konseri 15 Şubat'ta gerçekleşti.

Ayrıca “Kavuşma Durağı”nda, İBB ile İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nünce hazırlanan 'İstanbul’un Kalbi Taksim Sergisi' de ilgililerini bekliyor.

Meydanların şarkılarla, türkülerle güzel olduğunu belirten Mahir Polat etkinliklerin devam edeceğini belitti.

Proje sosyal medyanın da gündemindeydi;

👇

👇

👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hamus-bisrev

650 bin tl'lik bir demir yığını. İsraf israf diye ağlayan kişinin en az kendisi kadar ironik bir görüntü kirliliği. Ama tabiki de buna övgüler dizmek için yırtınacaklar çünkü onu oy verdikleri soytarı yaptı.

hamus-bisrev

Asıl can alıcı noktası verilen 650 bin tl geçici bir şey için verildi, iki gün sonra kaldırılacak ve hiç olmamış gibi olacak bir saçmalık için...

liar

Ben de dün ilk kez gördüm. Sosyal medyada da duymamıştım böyle bir şey olduğunu, görünce uzun bi süre anlamaya çalıştım :)

psyhedelichead

Evet güzel bi başlangıç oldu bu.. yarın görmeye gideceğim! Ama o arkada kaba görünen şey tamamen kaldırılınca çok daha güzel olacak meydan hı bir de şu beton saksılar da kalksın şişlinin her yerinden :|

hamus-bisrev

2 gün sonra Kaldırılacak olan şey bu demir yığının kendisi. Geçici yapıldı bu. Orada imar yok.

badcatsero

güzel duruyor ama günde 2 konser fikri bana kalırsa gerçekçi değil. Amatör sanatçılar bile olsa günde 2 konser yerine freelance konser amatörlere açılsa para karşılığı olmadan daha güzel olur. konser için bütçe ayrılmamalı. ama tasarım güzel hoşuma gitti

vesta-vesta

bunu meydanda ilk gördüğümde şaşkınlıktan kendimi alamadım. sonra bir meydana baktım bir de buna. köhnemiş bakışa karşı modern yeni bir bakış gibi etkileyici bir şekilde duruyordu meydanda. umarım devamı gelir böyle güzel sanatsal faaliyetlerin. istanbul dünyanın en önemli sanat merkezlerinden biri olabilecek çok büyük bir potansiyele sahip. adeta bunun gözle görünür ilk modern sinyallerinden biri.

Görüş Bildir