Suud Kralı 465 Özel Araç ve 16 Kamyon Eşyayla G-20 Zirvesi İçin Antalya'da

 > -

Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için beraberindeki bin kişilik heyetle Antalya'ya geldi. Kral için 546 saray odası hazırlatan otelde, futbol sahası büyüklüğünde SPA merkezi hizmet verecek.

15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G20 zirvesi için Antalya'ya gelen Suud Kralı Salman’ı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel karşıladı. Suud Kralı, buradan kalacağı otele geçti.

Kral ve beraberindeki heyetin gelişi nedeniyle havalimanında iki helikopter ve çok sayıda lüks aracın beklediği görüldü. Havalimanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri vardı. 60'a yakın lüks araçtan oluşan bir konvoy otele kadar Kral'a eşlik etti. Geçiş sırasında havalimanı ile otel arasındaki 15 kilometrelik yol özel harekat timleri ve polis tarafından korundu.

16 kamyon eşya geldi

Yaklaşık bir hafta önce Kral Salman ve Prens Telal'a ait özel eşyalar, çarşafından bardağına kadar özel uçakla Antalya'ya getirilmiş ve havalimanından da 16 kamyonla kalacakları otele nakledilmişti.

Lüks araçlar otele sığmadı

Kral Salman ve koruma heyeti için zırhlı 65 özel Mercedes de getirtilmişti. Yaklaşık bin kişilik Suudi Arabistan heyetinin kullanımı için yine Mercedes marka 400 lüks araç daha kiralandı. Araçlar otelin içindeki park alanlarına sığmayınca otel çevresindeki yollara park edildi.

Futbol sahası büyüklüğünde SPA merkezi

Suudi Arabistan heyetine ev sahipliği yapacak otelde hazırlıklar aylar önce başlamıştı.

Kral Salman bin Abdülaziz ve beraberindeki yaklaşık bin kişilik heyeti için dünya mutfaklarından oluşan özel restoranlar ve bir futbol sahası büyüklüğünde (7 bin 500 metrekarelik) SPA merkezi, ekstra hizmet verecek.

546 saray odasında özel düzenleme yapıldı

Geceliği 800 - 15 bin Euro arasında değişen 546 saray odasında özel düzenleme yapıldı. Düzenlemeler için dalında uzman bir ekip kuran otel yönetimi, Kral ve ekibine özel bir ağırlama konsepti hazırladı.

Otelde konukların ayak basacağı ilk noktadan helikopter pistine, geçeceği tüm yollar için özel kırmızı halı dokutuldu. Otelde güvenlik tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldı.

  • Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir