Sürekli Yardıma Koşup İyi Davranan Ama Bunların Hepsinde İçten Pazarlıklı Olan Tehlikeli Tip: Uydu Erkek

213PAYLAŞIM

Çevrenizde var bu erkeklerden, şayet olmadığını düşünüyorsanız...

Bahsettiğimiz bu erkek tipi öyle çılgın çapkın biri değil, yani şöyle bir stereotip beklemeyin. 👇

Kendini belli etmeyen, iyi gizlenen ama dikkatli bir çift gözün anında fark edebileceği erkek tipi, uydu erkek. Neden uydu, onu anlatarak başlayalım. 

Tıpkı gezegenlerin uyduları gibi, onların etrafında dönüyor, mesafesini koruyor ve ne yaklaşıyor ne uzaklaşıyor bu erkek tipi, her zaman yanınızda olduğunu biliyorsunuz ama ne için yanınızda olduğu de şüpheli.

Uydu erkeklik sadece yardıma koşmak, dertlere derman olmakla sınırlı değil. Şayet öyle olsa neden bu bir dert olsun?

İşin içine samimiyetsizlik giriyor uydu erkekler uyduluğunu yapmaya başlayınca. Örneğin karşısındaki kadının bir derdi var ve bu erkek tipi için normalde komik görülecek bir dert, yine de üzülüyor gibi yapıyor ve yalandan teselliler üretiyor. Aynı şekilde kadının asla gülünmeyecek, 2011'de Facebook gruplarında bile terk edilen şakalarına müthiş bir zeka ürünüymüş gibi gülüyor.

Tüm bu garip fedakarlıkları görünce Bay Uydu'nun bahsi geçen kadından hoşlandığını anlamak zor değil.

Ama neden hislerini açmak yerine üstü kapalı bu tip yavan yöntemleri seçer? Uyduluğun problemli olduğu nokta burada başlıyor. Yani bir erkeğin nazik, düşünceli olmasıyla kimsenin bir derdi yok. Asıl problem Bay Uydu'nun bunları yaparken karşısındaki kadına saygı duymayıp onu aptal yerine koyması.

Düşünsenize, karşınızdaki kişi sizinle gerçek his ve düşüncelerini asla paylaşmıyor.

Ve tabii bu fikirler hep gizlendiği için hayata dokunan sohbetler, bazen tartışmalar da doğmuyor. Bir noktada tartışmak istiyor olsanız bile hemen yalandan gönlünüzü alıp yoluna devam ediyor Bay Uydu. Karşısındaki kadının duymak istediği şeyleri söyleyerek ama duyması gerekenleri hep gizleyerek kendince bir oyun oynar, böylece o kadının çevresindeki kişileri de uzaklaştırabileceğini düşünür.

Sürekli bir içten pazarlıklı hal, bunaltıcı hale gelen tavırlar... Bay Uydu nereye varmak istemektedir?

Amacı basittir, bu yapılanlar birkaç ay boyunca karşısındaki kadını mutlu eder, çünkü gerçekten ince bir erkek olduğu izlenimi bırakır. Onunla ettiği bu gizli flört kimse tarafından fark edilmez, kadın tarafından da, yani bir duygusal ilişkinin doğabilmesi için o kadının tüm bunları fark etmesi beklenir.

Asla gerçek hislerini söyleyip ona açılamaz Bay Uydu, keşfedilmeyi bekler.

Kadın ona karşı bir şeyler hissedip hislerini açmazsa bu böyle sonsuza dek sürer ama birkaç ay sonrasında huzurlar kaçmaya başlar.

Şayet siz de bir Bay Uydu ile karşılaştıysanız test kriterleriniz arasına bunu da ekleyin. Çünkü sizi ya da çevrenizdeki bir kadını alttan alıp istenileni veren bir erkeğin bunu sadece kendi çıkarları için yaptığını kısa vadede anlamasanız bile uzun vadede bu ilgili halin tutarsız, agresif davranışlarla bazı çatlaklar vermesi olasıdır.

Çünkü hiçbir şey karşılıksız değildir ve duygusal olarak karşılık alamayan Bay Uydu'yu Bay Uydu yapan psikolojik sorun devreye girer.

Ve bir anda en yakın dostunuz düşmanınız oluverir, ne olduğunu bile anlayamazsınız. Bu arada bu kavramın oluşumu erkekler özelinde olsa da bir cinsiyet ayrımı yapmaya gerek yok, bir benzerini kadınlar için de düşünebiliriz, çünkü bu davranışların garip göründüğünü hepimiz biliyoruz ama anlamak çok da zor değil.

İnsanlar risk almadan, üzülmeden insan ilişkileri kurmak istiyor ve bunun bir yolunu da uydu olmakta buluyorlar.

Belki bu içeriği okuyan siz de bir zamanlar 'uydu' oldunuz. Ne dersiniz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-efe-ince

Sosyopatlığın adı uydu erkek olmuş :) Finalde de cinsiyetçilik yok diyor haspam :) Şu gerçeği de unutmayalım. Kendini dünya yerine venüs sayan kadınların genelde gelir başına böyle olaylar.

sarman-sar

sayenizde kimse kimseye iyilik te yapamayacak insanın iyi anlaştığı ve dostça baktığı karşı cinsten arkadaşı olamaz mı hem karşı cins olunca biraz daha sınırlara dikkat edilen arkadaşlık olduğu için daha uzun da sürebilir

kalemine

yapacağınız işin ... ne gerizekalı insanlarsınız ya bu tipin kadını erkeği mi olur çok mu gerekliydi böyle bir haber

relaxedcausekfkarma

Bir alt icerikte Pinar Gultekin’in katili Cemal Metin Avci icin acilan instagram hesabina lanetler yagdirirken bu icerikte erkekleri tek tiplestirip ‘uydu’ ve ‘icten pazarlikli’ diye etiketliyorsunuz. Editorun ‘ciftlik evine gittiyse ne oldugu bellidir’ diyen yavsaklardan hic bir farki olmadigini umarim anlayacaksiniz. Keske kendi isinize bakmayi ogrenebilseniz ve sussaniz.

dedekorkut

doğru söylüyorsun editör, bu ülkede nezaket psikolojik rahatsızlık kabul edilmeli. insan gibi davranıyorsa bir erkek, kesin bir tramvası vardır. ti allahım ya.

Görüş Bildir