Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sürekli ve Zorunlu Deprem Sigortası: 'Uyarıya Cevap Vermeyenler, Otomatik Sigortalanacak'

 > 
71PAYLAŞIM

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, düzenli ve sürekli zorunlu deprem sigortası yaptıranların oranının yüzde 2 seviyesinde olduğunu, ülke genelinde düzenli, süreklilik arz edecek şekilde deprem sigortası yaptırılması amacıyla Hazine olarak çalışma başlattıklarını söyledi. Şimşek sözlerine, mevcut poliçesini yenilemeyenlerin uyarılacağını, yapılan uyarıya cevap vermeyenlerin otomatik sigortalanacağını ve prim tahsilatının yapılması için mekanizma tesis edileceğini de ekledi. 

'Hedef zorunlu deprem sigortalılık oranını yüzde 100'e çıkarmak'

Şimşek dün Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Türkiye'de 2000-2017 döneminde düzenli ve sürekli zorunlu deprem sigortası yaptıranların oranının yüzde 2 düzeyinde, çok düşük olduğunu söyleyerek, "Düzenli, süreklilik arz edecek şekilde deprem sigortası yaptırılması ve bunun tüm ülkeyi kapsayacak seviyeye çıkarılması amacıyla Hazine olarak çalışma başlatıyoruz. Bu kapsamda zorunlu deprem sigortalılık oranını yüzde 100'e çıkarmak hedefiyle düzenli abonelikleri olan tüm ev ve binalara sigorta yaptırma çağrısında bulunacağız" dedi.

Mevcut poliçesini yenilemeyenlerin uyarılacağına, yapılan uyarıya cevap vermeyenlerin otomatik sigortalanacağını ve prim tahsilatının yapılması için mekanizma tesis edileceğini söyleyen Şimşek, zorunlu deprem sigortası bulunan ve primlerini düzenli ödeyen vatandaşlara yönelik ise herhangi bir işlem yürütülmeyeceğini belirtti.

Sürekli ve zorunlu deprem sigortası sosyal medyanın gündeminde 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir