Görüş Bildir
Haberler
Sultanbeyli'deki Çifte Saldırıyı Dün HSB, Bugün HPG Üstlendi

Sultanbeyli'deki Çifte Saldırıyı Dün HSB, Bugün HPG Üstlendi

Onedio Medya
11.08.2015 - 11:38 Son Güncelleme: 11.08.2015 - 16:41

Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezine bomba yüklü araçla düzenlenen 3'ü polis 10 kişinin yaralandığı saldırının ardından, sabah bölgede inceleme yapan polislere ateş açılmasıyla çıkan çatışma ve Polis Müdürü Beyazıt Çeken'in şehit olduğu terör saldırısında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca saldırı ikinci defa üstlenildi ve 'HPG'nin Şehit Zilan Ölümsüzler Taburu'na bağlı 3 kişilik bir fedai tim' tarafından düzenlendiği duyuruldu...

İçeriğin Devamı Aşağıda

ANF'nin haberine göre İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde dün Fatih Polis Merkezi'ne karşı gerçekleştirilen ve yine aynı günün sabahı düzenlenen saldırının PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin 'Şehit Zilan Ölümsüzler Taburu'na bağlı 3 kişilik bir fedai tim' tarafından düzenlendiği duyuruldu.

Örgütün ayrıca gün içinde bir açıklama daha yapacağı belirtiliyor. Saldırıyı ilk önce Halk Savunma Birliği adlı bir örgüt üstlenmişti.

Kiralık otomobille TNT'li patlama

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, dün gece bomba yüklü araçla Fatih Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırının kiralık otomobil ile yapıldığını tespit etti. İstanbul'dan kiralandığı belirlenen otomobilin arka koltuğuna TNT yerleştirildiğini saptayan ekipler, daha etkili olması için çeşitli düzeneklerle de güçlendirildiğini belirledi.

'Terör eylemlerine katılmaktan' yakalama kararı vardı

Polis ekipleri, bombalı saldırıyı gerçekleştiren bir terörist ile olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerine ateş açtıktan sonra çıkan çatışmada ölü ele geçirilen 2 teröristten ikisinin sahte kimlikler kullandığını belirledi. İddiaya göre, bir teröristin üzerinden Bingöl nüfusuna kayıtlı, 1989 doğumlu Burak H. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıktı. Yapılan inceleme sonucunda Burak H. hakkında 'PKK terör örgütü üyesi olmak' ve 'Terör eylemlerine katılmak' suçlarından hakkında yakalama kararı bulunduğu öğrenildi.

İki ayrı kimlik

İki ayrı kimlik
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ekipler, diğer teröristlerin üzerlerinden ise iki adet sahte kimlik çıktı. Teröristlerin üzerinde Şırnak Beytüşşebap nüfusuna kayıtlı, 1990 doğumlu Ayhan G. ile Diyarbakır nüfusuna kayıtlı, 1988 doğumlu Mehmet G. adına düzenlenmiş sahte kimlikler çıktı. Polis, kimlikler üzerinde yaptığı inceleme ve araştırma sonucunda bu isimlere kayıtlı kişilere rastlayamadı.

Parmak izi kayıtları yok

Ekipler, teröristlerden aldıkları parmak izlerinin de eşleştirme sistemindekilerle uyuşmadığını tespit etti. Polis ekipleri, bir teröristin ise sünnetsiz olması nedeniyle yabancı uyruklu olabileceği şüphesi üzerinde dururken ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Çağatay Kenarlı, DHA, ANF - Fotoğraflar: AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0