Şu Hayattan Ne Kadar Sıkıldın?

284PAYLAŞIM

Hayattan bezme ve sanki tüm yaşam enerjin çekilmiş gibi hissetme hali, hepimizin dönem dönem başına gelir. Acaba sen hayatının böyle bir döneminde misin? Yaşadığın hayat seni ne kadar sıkıntıdan patlatıyor, görelim!

1. Hoş geldin, bizdensin! Hadi yarın akşam için kendine bir plan program seç.

Şu aklımdaki filme gideyim
Kim uğraşacak
Uzun, sessiz bir tren yolculuğu. Hoşçakalın!
Dostlarla yemek
Biraz müzik, dans
Şehirde ne var bilmiyorum ki 🤔

2. Sen nasıl tatillerin insanısındır?

Kültür tatili
Tatil olsun da
Doğa tatili
Haftasonu kaçamağı
Deniz-güneş tatili
Kış sporu tatili

3. Kendi hayatından şunlardan birini çıkarma şansın olsaydı neyi çıkarırdın?

4. Bunlardan hangisi senin tahammül sınırını daha fazla zorlar?

5. Peki şimdi de asabın bozulduğunda seni hangisinin sakinleştirebileceğini öğrenelim.

Egzersiz
Sevgilimin dizinin dibine oturmak
Dışarı çıkıp biraz kafamı dağıtmak
Amaçsızca biraz yürümek
Kedi, köpek sevmek
Bir şeyleri kırıp dökmek

6. Bu emojilerden hangisini senin mesajlarında daha sık görebiliriz?

7. Yerinden kalktın, arkanı döndün ve aniden bir kapı çıktı karşına diyelim. O kapı nereye açılsın isterdin?

İnanılmaz sıkılmış durumdasın!

Senin öyle bir alıp başını basıp gidesin var ki, mümkün olsa gezegen değiştirecek hale gelmişsin. Akılsızlığa, kuru kalabalıklara alerji derecesinde tahammülsüzsün ve bunca hayhuy arasında adeta canından bezmiş, hayattan soğumuşsun. Bir şeyler için uğraşacak ne enerjin, ne anlamayana anlatacak bir çift lafın kalmış senin. Altı üstü bir tatlı huzur arıyorsun ya?

Sıkıntıdan patlamak üzeresin!

Sana şu hayattan sıkılmışsın demek hafif kaçar. Kılını kıpırdat deseler pertin çıkacak sanki. Öyle bir bezmişlik, bıkmışlık, daralmışlık. Bunca hırs, nezaketsizlik, adaletsizlik artık fazlasıyla yoruyor seni. Bir of çeksen karşıki dağları yıkacak kıvama gelmişsin! Hiç haksız değilsin ama az sakin ol, yoksa böyle devam edersen dev bir karadeliğe dönüşeceksin!

Mücadeleyi bırakmıyorsun!

Hayattan ne kadar sıkılmış olursan ol, senin hayatında şu iki şey asla yok: 1. Enseyi karartmak, 2. Omuzları düşürmek. Sen mücadeleci bir insansın, hayata da aslan gibi kafa tutmaya devam ediyorsun. Hayat senin yaşam enerjini emememiş, içindeki ışığı, gözündeki feri söndürememiş. Zaman zaman fazlasıyla kızıp, küsüp, sıkılıp bezsen de, bugünlerin yarınları olduğunu biliyorsun!

Sen ne sıkılacaksın, hayat düşünsün!

Vallahi sabahlar olmasın; bunca sıkılacak ne var, değil mi ya? Kısacık hayatlarımız büyüğüyle küçüğüyle badirelerle geçiyor işte; kendimize daha da mı zehir edelim? Senin bakış açına göre hayat surat asmaya değil, yaşamaya değer. Bazı şeyler ne olursa olsun daima çok güzel, daima çok keyiflidir! Her kışın sonu bahardır diyorsun kısacası; şahane valla ne diyelim!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tugcefnaf1111

Sıkıntıdan patlamak üzeresin

simple-aydan

Mücadeleyi bırakmıyorsun! Hayattan ne kadar sıkılmış olursan ol, senin hayatında şu iki şey asla yok: 1. Enseyi karartmak, 2. Omuzları düşürmek. Sen mücadeleci bir insansın, hayata da aslan gibi kafa tutmaya devam ediyorsun. Hayat senin yaşam enerjini emememiş, içindeki ışığı, gözündeki feri söndürememiş. Zaman zaman fazlasıyla kızıp, küsüp, sıkılıp bezsen de, bugünlerin yarınları olduğunu biliyorsun!

berivan44

İnanılmaz sıkılmış durumdasın!

merykar

duygusal_panda

İnanılmaz sıkılmış durumdasın! Akılsızlığa, kuru kalabalıklara alerji derecesinde tahammülsüzsün ve bunca hayhuy arasında adeta canından bezmiş, hayattan soğumuşsun. Bir şeyler için uğraşacak ne enerjin, ne anlamayana anlatacak bir çift lafın kalmış senin. Aynen bıktım hayattan her şeyden.

Görüş Bildir