Stüdyo Dairenizin Havasını Değiştirecek ve 3+1 Konforuna Taşıyacak Dekorasyon Fikirleri

-

Büyük şehirlerin daha da kalabalıklaşması, artan kiralar ve yalnız yaşayan nüfus sebebiyle günümüzde sıkça tercih edilen stüdyo daireler her ne kadar yaşaması güzel olsa da, bazen insanı daraltabiliyor veya misafir ağırlamayı zorlaştırıyor. Stüdyo daireleri büyütüp güzelleştirecek ipuçlarını derledik. Elbette bunlar büyük gösterilmek istenen her oda ve yaşam alanı için uygulanabilir.

1. Rafları duvarların üst kısımlarına monte edin.

Tavanınızın elverdiği ölçüde yüksek raflar kullanmak evinizi daha yüksek tavanlı gösterecektir.

2. Yatak perdesi takın.

Yatağı evin diğer bölgelerinden ayırmak için perde kullanma fikri çirkin gelebilir ama bunu çok şık bir şekilde yapabilirsiniz. Şık paravanlar da aynı işi görür.

3. Ayna ile illüzyon yaratın.

En eski dekorasyon tekniği ayna ile alanı büyütme işini hafife almayın. Gerçekten bir duvarı ya da en azından kolonu boy aynasıyla kaplayabilir ve alanı büyütebilirsiniz.

4. Bir kilimle alanları ayırın.

Örneğin mutfak, oturma alanı gibi bölgeleri birbirinden ayırmak için küçük bir halı veya kilim oldukça işe yarayacaktır. Bu sayede eviniz tek bir oda gibi görünmez.

5. Bir kitaplıkla farklı bölgeleri ayırın.

Stüdyo dairenize duvar ekleyemezsiniz belki ama duvar efekti verebilirsiniz. Bunun en iyi yolu ayrılan bölgeye bir kitaplık ya da sehpa koymaktır.

6. Tavanınızı farklı bir renge boyayın.

Tabii yapabiliyorsanız. Bu da alanın derinliğini artıran bir uygulama. Eğer boyayamıyorsanız, tavanla duvarın birleşim noktalarına renkli panolar asabilirsiniz.

7. Belli renk tonlarından şaşmayın.

Alanı farklı farklı renkler kullanarak boğmaya gerek yok. Aynı rengin farklı tonlarını (özellikle açık renkler) kullanmak evinizi ferah gösterecektir.

8. Aydınlatma hilelerinden yararlanın.

Farklı ışık yansımaları alanları büyük ya da küçük gösterme özelliğine sahip, evet basit fizik. Duvara, yatak başına asacağınız ışıklı kablolar ile hem farklı oda görüntüsü oluşur, hem de alan büyür.

9. Dar ve uzun mobilyalar tercih edin.

Sehpa, masa ve sandalye gibi mobilyaları yüksek ve dar tercih edin. Bu mobilyalar az yer kaplayacak ve odayı küçültmeyecektir.

10. Farklı askılar ve askılık kullanın.

Kapı arkasına asılan askılar geride kaldı. Tekerlekli askılıklar ve duvar askıları ile giysilerinizi daha şık bir biçimde asabilirsiniz.

11. Kitaplık ya da şifonyeri giysi dolabı olarak deneyin.

Gardıroplar fazla yer kapladığı için asılması gereken giysileri askılığa, kalanını alçak bir kitaplık ya da şifonyere yerleştirmek en mantıklısı.

12. Bolca sepet edinin.

Çirkin kutular yerine sepetler banyoda, yatak çevresinde ve oturma alanında çok işe yarayacatır.

13. Mutlaka puf kullanın.

Koltuğun yetmediği durumlarda puf işinize yarayacaktır. Yatağınızın ya da koltuğunuzun yanına puf koyarak oturacak ekstra alan oluşturabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hgirua

İç dekorasyonda o kadar çok detay varki saymakla bitmez bunun için hem mimari hemde iç mimari detayları yakalamak lazım. Ama en ekonomik şekilde yaşam alanımızı canlandırmak istersek gergi tavan,tezgah arası cam ve mutfak dolaplarını yenilemek sizi adeta coşturacaktır. Gergi tavan modelleri için https://www.gergilitavan.com http://www.gergintavan.com http://www.gergitavan3d.com http://www.oztastic.net https://www.albayrakgergitavan.com Tezgah arası cam modelleri için http://www.3dtezgaharasicam.com http://www.tezgaharasicam3d.com http://www.mutfaktezgahcam.com Mutfak dolabı modelleri, http://www.uvbaskiistanbul.com/32_ahsap-mdf-uv-baski-ile-evleriniz-canlansin.html Yok biraz daha param var derseniz italyan boyayı tek geçerim, https://www.italyanboyaustasi.com http://www.dekoratifitalyanboya.com

pelin.ercn

Hep böyle bir evim olsun istemişimdir ama bilin bakalım ne eksik? PARA.

gizem-kucuk8

en sevdiğim ev tipleri <3

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir