Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Star Wars'un Yönetmeni, 'Köle Taciri' Dediği Disney'den Özür Diledi

Anasayfa > Gündem

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin yaratıcısı George Lucas serinin telif haklarını sattığı Disney şirketi için kullandığı 'beyaz köle tüccarları' ifadesi nedeniyle özür diledi.

Dört yıl önce Star Wars'un haklarını 4,05 milyar dolara Disney'e satan Lucas geçen hafta katıldığı bir televizyon programında 'Çocuklarımı beyaz köle tüccarlarına satmış gibiyim' demişti.

Lucas yayımladığı yazılı açıklamada 'yanlış ifadeler seçtiğini, çok uygunsuz bir benzetme yaptığını ve Disney'e büyük bir saygısı olduğunu' belirtti.

Lucas 'Disney'le 40 yıldır çalışıyorum ve şirketle Bob Iger'ın liderliğine büyük bir saygı duyduğum için Star Wars'ın emanetçisi olarak onları seçtim' dedi.

George Lucas televizyon programındaki söyleşide Disney'in Star Wars serisi için belirlediği rotayı eleştirmişti.

George Lucas televizyon programındaki söyleşide Disney'in Star Wars serisi için belirlediği rotayı eleştirmişti.

Lucas 'Geçmişe dair bir film yapmak istiyorlardı. Ben bunu sevmiyorum. Her filmi tamamen farklı, farklı gezegenlerle, farklı uzay gemileriyle, yepyeni bir şey haline getirmek için çok çalışıyorum. Zaten beni pek işin içine karıştırmak istemiyorlardı. Karışırsam sorun çıkaracaktım ve benim yapılmasını istediğim şeyleri yapmayacaklardı. Çünkü artık bunu yapma yetkim yok' demişti.

Lucas ayrıca 'Bunlar benim çocuklarım. Tüm Star Wars filmleri. Onları sevdim ve ben yarattım. Filmlerle çok yakından ilgiliyim. Onları bütün bunları alan beyaz köle tacirlerine sattım' diye de eklemişti.

Star Wars serisinin yedinci filmi 'Güç uyanıyor' geçen haftasonu gişede 1 milyar dolar barajını en hızlı aşan film olmuştu.

BBC Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
18
13
4
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ewok The Hutt

satan kendisi olmasa haklı bir isyan olarak görülebilirdi.

A. Aksu

Adamin kullandigi "white slaver" kelimesi "beyaz köle tüccarları" anlamina gelmez. Kiz taciri yani pezevenk demek. Miley Cyrus tarzi eski Disney cocuk starla... Devamını Gör

monacolu

Çünkü o da bir köle artık