Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Star Wars Evreninde İzlediğimiz Geniş Bir Hayal Gücünün Ürünü Olan 20 Kurgusal Gezegen

 > -

Star Wars'un enginliğinin ne kadar geniş olduğunu biliyoruz. Sayılamayacak kadar karakter, uzaylı türleri, yaratıklar, silahlar, araçlar ve gezegenleri bünyesinde barındıran eşsiz bir seri. Bu ikonik serinin evreninde bulunan gezegenler de birbirinden tuhaf özellikler barındırıyor. Her birinde inanılmaz olaylar geçen o gezegenleri listeleyerek bir kez daha hatırlayalım.

1. Alderaan

Prenses Leia'nın vatanı olan, İmparatorluğun 20. yılında Death Star tarafından yok edilen gezegendir.

2. Bespin

The Empire Strikes Back bölümünde görülen bir gaz gezegenidir ve bulutların arasındaki şehirleriyle bilinir.

3. Coruscant

İmparatorluk Cumhuriyeti'nin hükumeti bu gezegendedir. Gezegenin tamamı şehirlerden oluşur, tam bir ekümenopolistir.

4. D'Qar

İsmine ve gezegendeki çöllere bakılırsa Dakar'dan ilham alınmış olmalı. Serinin son bölümü The Force Awakens'te karşımıza çıkmıştı.

5. Dagobah

Yoda'nın ikamet ettiği, bataklık, atıklar ve büyük haşerelerden oluşan gezegendir. İlk olarak The Empire Strikes Back bölümünde karşımıza çıkmıştı.

6. Endor

Return of the Jedi bölümünde Galaktik İmparatorluğun üs olarak kullandığı Death Star'ın kalkan üssü bulunduğundan asiler tarafından işgal edildi. Küçük Ewokların sayı üstünlüğü sayesinde asiler, imparatorluğu gezegenden def etmeyi başarmıştı.

7. Geonosis

Attack of the Clones bölümünde 'Jedi'ların yaratıkların elinden zor kurtulduğu,  halkasındaki meteorların arasında pek çok badirelerin atlatıldığı, Satürn'ü andıran bir çöl gezegenidir.

8. Hoth

The Empire Strikes Back'te izlediğimiz tamamen buzdan oluşan bir gezegen. İsminin sıcağı çağrıştırdığına bakmayın, karakterlerin soğuktan nutku tutulmuştur.

9. Jakku

The Force Awakens bölümünde savaşların yaşandığını bildiğimiz bir çöl gezegeni.

10. Kamino

Obi-Wan'ın Attack of the Clones bölümünde ziyaret ettiği, klonlanma teknolojisinin yapıldığı ve okyanuslardan oluşan gezegen.

11. Kashyyyk

'Wookiee'lerin(Chewbacca) yaşadığı bir orman-gezegendir.

12. Lothal

Animasyon TV dizisi Rebels'te Ezra Bridger karakterinin doğduğu gezegendir.

13. Mustafar

Anakin Skywalker ve Obi-Wan Kenobi arasında geçen unutulmaz karşılaşmanın yaşandığı, yanardağlarla kaplı bir gezegen.

14. Naboo

Su altı şehirlerinde yaşayan Gunganlar ve yüzeydeki kolonilerde yaşayan insanlardan oluşan bir gezegendir. Doğal güzellikler bakımından diğer gezegenlere oranla çok daha görkemlidir.

15. Sullust

Video oyunu Battlefront'ta yer alan, yanardağların bulunduğu gezegendir.

16. Starkiller Base

The Force Awakens bölümünde yer alan, ormanlar ve karlarla kaplı bir gezegen.

17. Takodana

The Force Awakens'te görülen, Maz Kanata Kalesi'nin bulunduğu ormanlarla örtülü bir gezegen.

18. Tatooine

Luke Skywalker ve Anakin Skywalker'ın belli bir süre yaşadıkları gezegendir. George Lucas tarafından tasarlanan gezegen serinin bütün filmlerinde de geçmektedir.

19. Utapau

Revenge of the Sith'te Obi-Wan Kenobi'nin General Grievous'u yendiği gezegen. Lucas aslında bu gezegenin ismini Naboo için düşünse de sonradan vazgeçtiği biliniyor.

20. Yavin 4

Yavin gezegeninin 4. uydusudur. Asilerin üs olarak kullandığı uydu, Death Star tarafından yok edilmeye çalışıldı fakat son anda kurtuldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leia-organa

Alderaan

hiphopryhme

Mustafar :D :D

Görüş Bildir