Soylu: 'Marketlere Akın Olsaydı Daha mı İyi Olacaktı?'

 > 
780PAYLAŞIM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının ilan ediliş şekline gelen eleştirilere yanıt verdi. Soylu kararı diğer ülke örneklerine bakarak aldıklarını belirterek, "Erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı?" dedi. 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmesini aktardı. Soylu'ya sokağa çıkma yasağı kararının neden daha önce açıklanmadığını sorduğunu belirterten Sarıkaya, İçişleri Bakanı'nın şu yanıtı verdiğini yazdı:

“Yasak kararını açıklayan ülkelerin hangi saatte aldıklarını hatırlıyor musunuz? Tecrübe önümüzde, erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı? Yağmalarcasına marketlerden tuvalet kâğıtlarına, gıda malzemelerine nasıl hücum edildiğini bir hatırlayın. Böyle bir ortam çok daha mı iyi olurdu, yoksa daha mı kötü olurdu?”

"Sokağa çıkanlar abartılacak boyutta değil"

Soylu'nun “İtalya sokağa çıkma yasağını hangi saatte ilan etmiş hiç baktınız mı?” sorusunu yönelttiğini aktaran Sarıkaya, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda, önceki gece yarısı 1-1,5 saat içinde marketlere akın eden insan sayısının da öyle abartılacak boyutta olmadığını belirtti.

'Bunu tespit edebiliyoruz, 250 bin kadar insan hareketi görüldü, o da kısa sürede durdu' dedi"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir