Soylu'dan 'Yola Devam' Açıklaması: 'Milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın Tutumu Beni Mahcup Etmiştir'

 > 
197PAYLAŞIM

İstifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada "Aldığım karar üzerine milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu beni mahcup etmiştir." dedi. Soylu, "Eksikliğimizi onarma hakkı verilmesi sorumluluğumuzu arttırmıştır. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah" ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu şunları söyledi:

"Sokağa çıkma yasağı ile ilgili, sorumluluğumuzun gereği aldığım karar üzerine Milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahcup etmiştir. Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu arttırmıştır. 

Allah mahcup etmesin. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah... "

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı cuma gece yarısından başlayarak 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 48 saat süreyle geçerli olacak sokağa çıkma yasağı kararı almıştı. Ancak bu kararın yürürlüğe girmesinden sadece yaklaşık iki saat öncesinde kamuoyu ile paylaşılmasıyla birlikte söz konusu kentlerde fırın ve marketler önünde izdiham oluşmuştu. 

Tepki çeken görüntüler üzerine hükümete yakın birçok isim ve siyasetçilerin yanı sıra sosyal medyada hayli eleştiri toplamıştı.

"Sorumluluk şahsıma ait" diyerek istifasını sunmuştu

Süleyman Soylu, "Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum" diyerek istifa ettiğini açıklamıştı.

Görevi bıraktığını Twitter hesabında paylaştığı bir mesajla duyuran Soylu, hafta sonunda uygulanmasına kısa bir süre kala ilan edildiği için tepki çeken 48 saatlik sokağa çıkma yasağı kararıyla ilgili 'sorumluluğun her yönüyle kendisinde olduğunu' ifade etmişti.

İstifası kabul edilmedi

Soylu istifa ettiğini duyurduktan sonra İletişim Başkanlığı istifanın kabul edilmediğini açıkladı.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada "Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir." denilmişti. 👇

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun İstifa Talebini Kabul Etmedi - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun İstifa Talebini Kabul Etmedi - onedio.com

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklama 👇

Soylu'nun Twitter'dan paylaştığı bu istifa mesajı ise 'yola devam' açıklamasının ardından hesabından kaldırıldı 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir