Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Söyleyenlerin Bu İşlerden Hiç Anlamadığını Gösteren 29 Bilimsel Gaf

 > -

1. "Güzel fakat ne işe yarayacak?"

(IBM'den bir mühendisin bugün tüm elektronik cihazların beyni konumundaki 'mikroçip' için yorumu, 1968)

2. "Einstein'ın güya teorileri olan bu şeyler, basitçe liberal, demokratik saçmalıklarla pislenmiş zihin uydurmalarıdır ve hiçbir Alman bilim insanı tarafından hiçbir şekilde kabul edilemez." (1940, Dr. Walter Gross)

Güldürdün Walter.

3. "Denizaltıların savaşta ne işe yarayabileceğini anlayamadım. Olsa olsa mürettebatın boğularak ölmesine neden olabilir." H.G. Wells (Yazar - 1901)

Kardeşim sen yazarsın git şiir makale falan yaz.

4. "Atomların parçalanmasından elde edilecek bir enerji kaynağının var olabileceğini uman biri, hayal dünyasında geziniyor demektir." (1933, Nükleer Santraller ile ilgili olarak, Ernest Rutherford)

Sen git onu bide onu Hiroşima 'ya sor.

5. "X Işını taramaları bir aldatmacadır!" (1900, Lord Kelvin)

Sonra kolum kolum diye koşarsın hastaneye.

6. "İnternet 1996 yılında tamamiyle çökecektir." (1900'lerin sonları, internetin mucitlerinden Robert Metcalfe)

7. "Bu bilim denen şeyden bıktım artık... Geçtiğimiz birkaç senede elde ettiklerimiz için milyonlar harcadık ve artık durdurulmasının vakti geldi." (1861, Smithsonian Enstitüsü'nün kaynaklarının kesilmesiyle ilgili olarak, Pensilvanya Eyalet Senatörü Simon Cameron)

Biz de bıktık ama yapacak bir şey yok adamlar evine ekmek götürüyor.

8. "Artık bilimin bulabileceği bir şey kalmadı; bilim, bu noktada tıkandı. Bulabileceğimiz her şeyi bulduk ve bize artık gerek yok." Charles Duell (1899, Amerikan Patent Bürosu Başkanı)

Egoyu tatmin ediyor tabi.

9. "İnsanların evlerinde bilgisayar bulundurmaları için bir neden yok." Kenneth Olsen (Digital Equipment Corp. Bilgilsayar Şirketi Başkanı - 1977)

Şuan mahallenin ortak bilgisayarındayım beyler arkamda 12 kişi sıra bekliyor.

10. "Dünya Evren'in merkezindedir ve tüm gök cisimleri onun etrafında dönmektedir. Kopernik'in sözleri, şeytanın sözleridir ve yalandır." (1500'ler, Kopernik yasalarını ortaya koyduğunda, dindar ve insanmerkezci kitle)

İnş. cnm yaa.

11. "Jüpiter'in uyduları görünmezdir, dolayısıyla Dünya üzerinde bir etkisi olamaz, dolayısıyla varlıkları da gereksizdir ve dolayısıyla, aslında yokturlar." (1500'lerin sonu, Galileo'nun Jüpiter'in uydularını keşfi üzerine dönemin Aristotalesçi insanları)

Bu şarkı benden size gelsin; https://www.youtube.com/watch?v=decefm7Y_C4

12. "Dünya düzdür ve belirli sınırları vardır. Bilim adamları ne derse desin, bu sınırlar vardır ve aşılmamalıdır." (1600'lü yıllar, Hristiyan Kilisesi)

Nasıl yani ilerlersek, DÜŞER MİYİZ?

13. "Ay'a ulaşmayla ilgili fanteziler kurmaya gerek yok, çünkü Dünya'nın çekim kuvvetini aşmanın bir yolu bulunmuyor." (1932, Chicago Üniversitesi astronomu )

Dr. Forest ölsün Ay'dan selamlar.

14. "Bize vaat edilmiş ve verilmiş sınırların dışına çıkıp, uzaya gitmek, haddimizi aşmaktır ve büyük felaketlerle cezalandırılmamızı beraberinde getirecektir." (1960'lar, Yuri Gagarin'in uzaya çıkarılmasından önce, Hristiyan Kilisesi)

İnsanlar uzaya gitse de kopsak. 

-KIYAMET

15. "Bilinen cisimlerin hiçbir kombinasyonu, bilinen makinelerin hiçbir formu, bilinen kuvvetlerin hiçbir formu, bir araya getirilerek insanı hava içerisinde uzun mesafelerde pratik olarak uçurabilecek bir makine oluşturamayacaktır." (1800'lerin sonu, ABD Deniz Kuvvetleri Gözlemevi başkanı, astronom Simon Newcomb)

Simon Newcomb : Çok fazla alkol aldık her şeyi unutalım.

16. "Bir makine, hiçbir zaman New York'tan Paris'e uçamayacaktır." (1906, Uçağın mucidi Orville Wright)

Ama ben çamaşır makinesinden bahsetmiştim.

17. “Uçaklar son derece ilginç oyuncaklar. Ama askeri açıdan beş para etmezler.” (Mareşal Ferdinand Foch - 1911. Fransız askeri stratejisti ve 1. Dünya Savaşının Fransız komutanlarından)

Ah be kanka sen çok yanlış gelmişsin.

18. "Dünya piyasalarında bilgisayarlardan en fazla 5 tanesine yer olduğunu düşünüyorum." (1943, IBM Başkanı Thomas J. Watson)

Thomas : Ya ben 5 00000000000000000000000000000 demek istedim siz ne anladınız ki.

19. "Bilgisayarlar gelecekte 1,5 ton ağırlığında olacak." Popular Mechanics Dergisi (1949)

Bu da ilk USB.

20. "Radyo’nun geleceği yok!" Lord Kelvin (1898, İskoçyalı bilim insanı)

Bi' 100 yıl sonra söyleseydin şimdi popiydin be bilader.

21. Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemezler. (Daryik F. Zanuck Twentieth Century Fox'un başkanı,1944)

+ Hıhı evet abi ben dinliyorum seni.

22. “İnsanların büyük bir çoğunluğu için sigara içmek son derece yararlı ve sağlık açısından faydalı bir şeydir.” (Doktor Ian G.Macdonald - 18 Kasım 1963. Los Angeles’li uzman cerrah)

Aynen hatta bonzai de kan yapıyo diyolar.

23. “Hepiniz saçmalıyorsunuz. Tanrı aşkına, bir aktörün ya da aktrisin konuşmalarını duymayı kim ister ki?” (Henry M. Warner - 1927. Sessiz sinema döneminin film yapımcılarından.)

+ Hee sen o açıdan baktın.

24. Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır. (Alman İmparatoru II. Wilhelm, 1905)

II. Wilhelm : Ben ne dedim ama eehheheh.

25. Atlar her zaman kullanılacaktır. Otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir. (Henry Ford’un kredi talebi üzerine otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren bir banka müdürü, 1903)

Ah be abicim neyi kaçırdığının farkında değilsin.

26. “Çevreciler boşuna endişeleniyorlar. Bir nükleer enerji istasyonunun bir yıllık atığını, masanızın çekmecesinde bile saklayabilirsiniz.” (Ronald Reagan - 1980. ABD eski başkanı)

Tabi tabi.

27. “Çok güzel bir buluşa benziyor ama Tanrı aşkına bunu kim, niye kullanmak istesin ki?” (Rutherford B. Hayes - ABD Başkanı. 1876 yılında ilk telefonu gördükten sonra yaptığı yorum.)

Sanırım bundan bahsediyor.

28. "Biraz eğitimli herkes sesin, kablolar aracılığıyla bir yerden bir diğer yere aktarılamayacağını bilir. Ve ola ki aktarılsa bile, böyle bir çabanın pratik bir değeri olmayacaktır." (1865, Boston Post gazetesi editörü)

Graham Bell 'in kemikleri sızlıyor.

29. "Telefon denen bu icadın kullanışlı ve ciddi bir iletişim aracı haline gelebilmesi için birçok olumsuz yönü bulunmaktadır. Bu alet, yapısı gereği bizim için değersizdir." (1878, Western Union firması)

Aynen kanka şarjları çabuk bitiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emin-sahin-mektepli

Arkadaşlar bu atomların parçalanması olayını biri anlatabilir mi? Bi makale filan.

begumdebegum

güzel derleme olmuş. hepsi bir yana, insanlar bir kutuya öylece bakmak istemez demiş ya abimiz, belki de öyle umdu adamcağız. Hani insanoğlu vaktini bu kadar çok heba etmez, değerini bilir diye düşündü; ama kısmet değilmiş.

yyagmurkara

hepsi mal.

kazimakis

yalnız 19. biraz acımasız olmuş. Çünkü o gayet mantıklı ve doğru bir bilgi. O dönem bilgisayarlar 4-5 ton olduğu için öyle denmiş dendiği gibi de olmuş gitgide küçülmüş. Bir hata yok yani:D

tunabt

26 numarada bir yanlışlık yok. az araştırın. Gerçekten bir nükleer santralin 50 yılık atığı 1 metrekareye yakındır. çevreci olcaz diye bokunu çıkarmayın. ABD de 100den fazla nükleer santral var, yeşil mi geziyolar...

Görüş Bildir