Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medyada Gülüş Tarzlarına Göre Karakter Analizi

 > 
3.6bPAYLAŞIM

İnternet insanlığın tarihini değiştirdiği gibi yazı tarihinin de kaderini değiştirdi. İnternet kullanıcıları bir şeye güldüklerini belli etmek için çeşitli yöntemler arayıp durdular. Peki, cidden karakterimize göre mi gülüyoruz?

1. :)

Bu ifadeyi kullanan kişiler genelde soğuk kişilerdir. "Ulan çok düz yazdık, şunu koyayım da odun olduğumuzu sanmasınlar." düşüncesi vardır. ":) kullanıcıları" insani ilişkilerde düzeyli, saygılı kişilerdir. Gösterişten, aşırı hareketlerden sakınırlar, aslında bu ifadeyi bile kullanmak istemezler ama toplum baskısına dayanamayıp dünyanın en sade ifadesini cümle sonuna iliştirirler.

2. :D

:) ifadesinden daha samimi daha içtendir. Bir şeye gülündüğünde kullanılır. Tebessümün bir tık üstü, kahkahanın bir tık altında gülen kişilere tekabül eder.

3. :ddD:D

Bu ifadeyi gülmek için kullananlar ya 15 yaşından küçüktür ya da çocukluğunu yaşayamamıştır.

4. Ehe ehe (hehehe)

Ehe ehe reaksiyonunu veren kişiler aslında karşısındaki olaya çok gülmemişlerdir. Karşısındaki kişi bozulmasın diye ehe tepkisi verir. Bu ifadeyi kullanan kişi düşüncelidir, büyüklerini sayıp küçüklerini sever, çoraplarını kokmadan değiştirir.

5. xD veya xd

İlk başlarda ergen ifadesi olarak ortaya çıksa da sonra kitlesi nedense değişmiştir. İnternet kullanıcılar kötü veya bayat bir espriyle sempatik görünmeye çalıştıklarında bunu kullanmaya başlamışlardır. Bunu kullanan kişiler ortam delisi, her yerde dikkat çekmek isteyen kişilerdir.

6. zaaaaaaaaa

Bu şekilde gülen insanlar güvenilmez olurlar. Büyüklerine karşı saygısız ve dikkatsizlerdir. Yağmurlu havada su bile verilmemesi gerekir.

7. ahahaha

Bu ifadeyle gülen kişilerin gerçek hayatta da gülüşleri güzeldir. "ahahaha" ifadesi ne ":)" gibi yapmacık ne de "xD" gibi laubalicedir. Bu ifadeyi kullanan insanlar doğal insanlardır. Kompleksleri yoktur.

8. asdfghjklşi

Bu ifadeyi kullanan biri kesinlikle solak değildir. Sağ el bu ifadeyi kullanmak için daha müsaittir. Bu ifadeyi kullanan kişiler genelde üşengeç olurlar. Kendi koltuk altlarını koklayıp ona göre duş alır, diş macununu ortadan sıkarlar.

9. kjklkdjakdlsjakdlsaj

Bu ifadeyi kullananlar asdfghjklşi kullananların farklı versiyonudur. Sadece random gülerken iki ellerini kullanırlar. Güleryüzlü olsalar da dikkatli olmak gerekir. Parası olmayınca bakkala veresiye yazdırıp parası olunca hipermarkete gidenler genelde bu ifadeyi kullanır.

10. qweqweqweqwe

Bu ifadeyi kullananlar kararsız olur. Kolay karar veremezler. Alışverişe çıktıklarında karar verene kadar mağazalar kapanır, restoranda menüyü elli kere gözden geçirip en saçma yemeği söylerler.

11. jajajajajaja

Bu kişilerin dilleri İspanyolcadır.

BONUS

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bonusda ashjdkdkm de olmalıydı bence

Gizli Kullanıcı

klavyede halay çekmek= benim randomum

suitup

zaaaaa diye gülenler genelde troll oluyor

mikasa_ack

Bonus efsane ya :D :D

cegy

bana ismet beyin masumiyetini getirin.

Görüş Bildir