Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Deney: Gözleri Bağlı ve Bikinili Kadın Üzerine Mesaj Yazılmasını İstiyor

 > 
63PAYLAŞIM

Blog yazarı Amy Pence-Brown, ağustosta viral olmuş bir video izlemişti, Londra’nın Piccadilly Circus alanının ortasında, gözleri bağlı bir şekilde iç çamaşırlarıyla dikilip insanlardan üzerine kalp çizmelerini isteyen Jae West adlı kadının videosunu gördüğünde verilen mesaja bayılmıştı; ancak aklına takılan bazı sorular vardı.

Avustralya’da The Liberators International üyesi ve yeme bozukluğunu yenmiş Jae West, insanların vücutlarını olduğu gibi kabul etmelerini teşvik etmek için böyle bir eylem yapmaya karar vermiş. Videoda gördüğümüz üzere yoldan geçen insanlar onu desteklemekte ve üzerine kalpler çizmekte gecikmemişler .   

Ama Facebook’ta kadınlarla ilgili konular tartışılan ve her bedende kadının var olduğu ''Boise Rad Fat Collective'' grubunun kurucusu olan Pence-Brown, diğer kadınlar yerine orada yarı çıplak bir şekilde dikilen kendisi olsaydı toplumun tepkisi farklı olur muydu diye düşündü ve bunları bloğunda yazdı. Eğer bunu yapan kadın sosyal olarak daha az kabul edilebilir bir dış görünüşe sahip olsaydı, mesela şişman olsaydı, nasıl tepki alırdı? 

Ya da neredeyse 40 yaşında bir anne olsaydı ve mekan olarak da Londra’dan daha tutucu ve daha az yenilikçi olan Boise, Idaho gibi bir yerde olsaydı?

Kaynak: http://aplus.com/b/idaho-woman-stands-bi...

Pence-Brown bunu öğrenmesi gerektiğini düşündü

Ve West’in bir sanat harikası olan sosyal performansının aynısını yapmaya cesurca gönüllü oldu.

29 Ağustos 2015 tarihinde, öğle saatlerinde Boise’nin şehir merkezindeki Capital City Public Market’in önüne üzerinde bir mayoyla temkinli bir şekilde çıktı.

Bu sefer, büyük beden, daha yaşlıca bir bayan; kırsal, geleneksel ve muhafazakar bir bölgedeydi.

Pence-Brown, West’inki gibi amacını açıkladığı bir tabela yapmayı da unutmadı.

Tabelada “Benim gibi kendine saygı problemi yaşamış herkes için ayakta duruyorum. Çünkü bütün bedenler değerlidir. Kendini kabullenmeyi desteklemek için vücuduma <3 (kalp) çizin.

Ona sarılan kadın ile birlikte ağladılar.

Üstündekileri çıkarıp mayosuyla kaldığı andan itibaren birkaç dakika geçmeden bir kadın gelip Pence-Brown’un elini tuttu ve ona kendisine sarılıp sarılamayacağını sordu. Ona ne kadar cesur olduğunu söyledi. Sonra ikisi birlikte ağladılar.

Pence-Brown bloğunda “50 dakikalık bitmeyen toplum desteğinin sonunda, vücudumu kaplayan düzinelerce kelime ve hatta kelimelerden daha fazla kalpler vardı.” yazdı.

Bir baba onun karşısında diz çöküp yanındaki iki küçük oğluna “İşte güzel bir kadın böyle görünür.” dedi.

Üstünde yazanlardan bazıları “sert çocuk, umut, güçlü, sen çok güzelsin, Tanrı seni kutsasın, güç, büyük sevgi ve ilham”dı.

Pence-Brown, “Kendimizi tamamen sevmeden, başkalarını gerçekten sevemeyiz.” diyor. ”Ve bir kere bunu yaptığımızda da, hep birlikte dağları yerinden oynatabiliriz.”

Hatta birisi yanına buz gibi soğuk bir limonata da bırakmıştı.    

Ve Görev tamamlandı.

Buyurun burada da Amy Pence-Brown'un deneyinin videosu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pys

Ya bu sosyal deney yapanlar neden bu kadar mal.

michael-wazowski

Ben etkilenmedim. Ne diyim, hayırlısı olsun ablaya.

Görüş Bildir