Görüş Bildir

Sony’den Şaşırtan Uyarı: Telefonları Su Altında Kullanmayın

Haberler
> Sony’den Şaşırtan Uyarı: Telefonları Su Altında Kullanmayın

Sony’nin akıllı telefonları dendiğinde akla hemen su geçirmezlik özelliği geliyor. Sadece üst seviye değil, orta ve giriş seviyesi cihazlarında da su geçirmezlik özelliği sunan Sony, reklamlarında da sık sık bu özelliği ön plana çıkarmakta. Ancak şirketin güncellenen destek sayfasında belirtilenlere göre Sony, cihazın su altında kullanılmasını istemiyor.

Telefonları laboratuvar ortamında kapalı bir vaziyette test ettiklerini ifade eden Sony, su altında yapılan testlerde cihazın nazik bir şekilde 1,5 metre derinliğindeki suya bırakıldığını ve 30 dakika sonra çıkarılarak özelliklerinin test edildiğini belirtiyor. Cihazın su altında kullanılmasının test edilmediğinin altı çizilirken kullanıcıların da su altında telefonlarını kullanmamaları öneriliyor. Daha önce su geçirmezlik konusunda yaşanan sorunlardan dolayı birçok kez davalık olan Sony’nin bu hamleyle birlikte olası yeni davaların önüne geçmek istediği düşünülüyor. Su altında fotoğraf çekmek için bu cihazı almak isteyenler ise hayal kırıklığına uğrayacak gibi görünüyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Grumpy Cat

Telin deliği var, su girer maazallah.

Tilbe Gündüz

E ne işe yaradı o zaman senin su geçirmezliğin, diye sorarlar adama.

Furkan Yeşil

benim telefonum m4 aqua usb girişi, kulaklık girişi, mikrofon ve hoparlör açıkta duruyor hiç bir kapak yok yüzlerce kez yüzün altına soktum fotoğraf video çe... Devamını Gör