Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Son Zamanların Gelmiş Geçmiş En Bilinen En Aç Kalınası 15 Diyetinin Analizi

496PAYLAŞIM

Dünyanın neresinde olursanız olun, hangi ülkeye giderseniz gidin konu beslenme olunca büyük bir sektör işin içine giriyor. 

Yanlış anlamayın diyet yapanlar sadece kilo vermek için değil; sağlıklı yaşam için, kilosunu korumak için hatta hastalıklar için de diyette olmayı tercih ediliyor.

Bakalım yıllardır hayatımıza girmiş bu ünlü diyetlerin uzman kişiler tarafından analizleri nasıl...

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/us-n...

1. DASH diyeti

Aslında hipertansiyonla savaşmak için çıkarılan bu diyet, herkese uygun değil. Ancak uzmanlara göre besinlerin dengesi açısından güvenli görülüyor. DASH diyeti hem kalbi hem de diabeti olanları sağlık açısından destekliyor. Bu diyet aynı zamanda sağlıklı kilo vermek isteyenlere de öneriliyor.

Puan: 4.2/5

2. Akdeniz Diyeti

Meyve ve sebze açısından zengin olan, aynı zamanda zeytinyağı, balık ve proteinle desteklenen Akdeniz diyeti uzmanlara göre pozitif bir değerlendirme alıyor.

Puan: 4.1/5

3. MIND Diyeti

myworldmark.files.wordpress.com

MIND diyeti iki farklı diyeti baz alarak (DASH ve Akdeniz Diyeti) beyin sağlığına en iyi gelen besinlerle destekliyor. Bu yemekler arasında salatadan, kuruyemişlere kadar her türlü çeşit var. Ancak dediğimiz gibi arkasında hassas bir bilimsel yaklaşım var.

Puan:4/5

4. Flexitarian Diyeti

Kolay tarifleri ve uzun süreli kilo kontrolü sayesinde diğer diyetlere göre daha çok tercih ediliyor. Bazı uzmanlar tarafından tüm ailenin tüketebileceği bir plan sunuyor.

Puan: 3.9/5

5. Mayo Klinik Diyeti

Bu diyet sadece bir sürelik değil uzun zaman hatta hayat boyu önerilen beslenme planlarından bir tanesi. Diabet hastalarına da önerilen bu diyet, kalıcı kilo kaybına neden oluyor.

Puan: 3.9/5

6. TLC Diyeti

Kalp sağlığına önem vermek isteyenlerin tercih ettiği TLC diyeti, uzmanlar tarafından yeterince sağlam ve reklam amaçlı kullanılan diyetlere göre daha profesyonel gözüküyor.

Puan: 3.9/5

7. Weight Watchers Diyeti

A.B.D'nin en fazla bilinen diyetlerinden biri olan WW diyeti, diğer diyetleri reklam alanında solluyor. Bu diyetin en önemli 3 noktası, grup desteği, bolca sebze meyve ve egzersizden oluşuyor.

Puan: 3.8/5

8. Doğurganlık Diyeti

Hamile kalmak isteyenlere, daha hızlı bebek sahibi olmak isteyenlere bu diyet öneriliyor. Yapımı hem kolay, hem de birçok insan tarafından hamilelik konusunda yardımcı olduğu savunuluyor.

Puan: 3.8/5

9. Jenny Craig Diyeti

Takip etmesi kolay olan ve ünlü yıldız Jenny Craig tarafından bulunan bu diyet herkesin yapabileceği cinsten. Diyetle birlikte duygusal destek de veren JC grubu diabet hastalarına da iyi geliyor.

Puan: 3.8/5

10. Vejeteryan Diyeti

Sağlıklı olmak açısından vejeteryan olmakta hiçbir sorun yok. Ancak bazı uzmanlar bu diyetin herkes için uygun olmadığını çünkü çok hızlı kilo kaybına sebep verdiğini söylüyor.

Puan: 3.7/5

11. Tradisyonel Asla Diyeti

Bu diyette belirli bir yol takip ediliyor, bu nedenle diğerleri kadar esnek değil. Doktorlar uzun süreli yapılmamasını önerse de kısa süreli olarak yapılmasında bir sakınca görülmüyor.

Puan: 3.5/5

12. Biggest Loser Diyeti

Kısa süreli kilo kaybında çok önemli bir yer oynayan BL diyeti sadece yemek planıyla değil televizyon programıyla da çok dikkat çekiyor. Özellikle çiftlerin katıldığı bu yarışmada hedef bu kiloları kalıcı kılmak.

Puan: 3.4/5

13. Karın Düzleştirme Diyeti

Adı üzerinde sadece karın bölgesine yönelen bu diyet hem göbeğinizi hem de bel yağlarınızı yakıyor. Uzmanlar averaj bir diyet olarak gösteriyor.

Puan: 3.3/5

14. Eko Atkins Diyeti

Son zamanlarda ününü yavaştan kaybeden ancak bir zamanların en bilinen diyetlerinden biri Atkins diyeti daha sağlıklı bir versiyonu olan Eko Atkins diyeti ile değiştirildiğinden beri daha çok öneriliyor.

Puan: 3.2/5

15. South Beach Diyeti

Bu diyetin de adını sıkça duymuşsunuzdur. SB diyeti hızlı kilo kaybettirse de bu verdiğiniz kiloları hızlıca geri aldırabiliyor. Aynı zamanda diabet ve kalp hastalarına da pek önerilmiyor.

Puan: 3.1/5

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozturk-abiye-selamlar

İçeriği cips yerken okudum

degrasse

Benim bunlara bakarken karnım acıktı.

Görüş Bildir