Son Soruyu Sadece Einstein Kadar Zekilerin Görebileceği Test

907PAYLAŞIM

Bu testimizde 10 sorumuz var.  Çözmek için uzun uzun formüllere ihtiyacınız yok. Biraz zeka( Einstein kadar) biraz temel ilkokul ve ortaokul bilgisi.  Bakalım kaç kişi son soruyu görebilecek?

1. Verilen matematik işleminin sonucu kaçtır?

2. Verilen harf örüntüsünde ? yere hangisi gelmelidir?

3. Aşağıda verilen işlemlerde B yerine hangisi gelmelidir?

4. Peki burada ? yerine hangisi gelmelidir?

5. 1'den 100'e kadar ( 100 dahil ) tüm sayılar bir kağıda yazılıyor. Toplam kaç defa 1 kullanılmıştır?

6. Bu işlemin sonucu kaçtır? ( Zeki olanlar hesap makinesi kullanmaz ;) )

7. Görseldeki sayılar iki gruba ayrılırsa az olandan kaç tane olur? ( Tek ve çift olarak ayırmayınız, bir sayıya bölünme kuralıyla ayırmayınız )

8. Gönlü geniş insanlardan oluşan bir grupta aşağıdaki bilgiler verilmiştir. Buna göre hangisi doğrudur?

En az aşık olunan kadın Tuğçe'dir.
En çok aşık olan erkek Hakan'dır.
En çok aşık olunan kadın Tuğçe ve Burcu'dur.
En çok aşık olan kadın Beren'dir.
Grupta birbirine aşık olan çift yoktur.

9. Aşağıdaki harfleri rastgele dağıtılan kelime aslında nedir?

10. Aşağıda verilen sayılarla # işlemi yapılıyor. ? yerine hangi sayı gelmelidir?

Bilemedin!

Bilemedin!

Bilemedin!

Bilemedin!

Bilemedin!

Einstein kadar zekisin!

İşte yüzde 1'lik kısma dâhil, zekâ dolu bir beyin daha! Zehir gibi bir beyne sahipsin. Zihnin öyle mükemmel çalışıyor ki etrafında mevcut olan her şey arasında bir bağ kurabiliyorsun. Karşılaştığın olaylara karşı çözüm odaklı yaklaşabiliyor, sorunları kolayca hallediyorsun. Hem detaylardaki püf noktayı yakalayabiliyorsun hem de büyük resmi görebiliyorsun. Zekândan kaynaklı,  içinde çok büyük bir enerji taşıyorsun. Ancak bu enerji doğuştan gelen bir olgu değil, kendini adapte ettiğin konuları tamamlayabilmek için saatlerce çalışman gerektiği bilincine sahip olmaktan doğan bir enerji. Zaten doğuştan gelen zekayı zaman içinde yoğuramazsan hiçbir işi yaramaz. Sen zekanı iyi bir eğitim ve çalışmayla geliştirmişsin. Özetle sen olmuşsun.;)

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yilmaz-mota

"f12 sağolsun"anlamayanlar için f12 yi açın açılan menüde sol yukarda select an element var bulamadıysanız Ctrl+Shift+C yapın daha sonra cevaplardan birini işaretleyin yanda mavi yazının üstünde <div data-key"x" class="answer answer-box" diye giden bir yazı vardır <figure class=1"ar"> ın üstünde (x yerine herhangi bir yazı veya sayıda yazabilir) " <div data-key " yazısının yanında ok var ona basın o ok yan dönecektir. (zaten yansa ve siz çevirmediyseniz büyük olaslıkla sizin seçtiğiniz değildir aşağıya bakan sizinki olacaktır onu çevirin) Devamı altta

yilmaz-mota

<div data-key"x" class="answer answer-box" style="min-height: (bir sayı)px;"> şeklindedir ("x" yazılan yerlerde bazı sayılar veya yazılar vardır) bu "x" sayılarının 1 tane hariç hepsi aynıdır. Farklı olan ise sorunun cevabıdır Örnek: <div data-key"2c" class="answer answer-box" style="min-height: 253px;"> <div data-key"2c" class="answer answer-box" style="min-height: 253px;"> <div data-key"4" class="answer answer-box" style="min-height: 253px;"> <div data-key"2c" class="answer answer-box" style="min-height: 253px;"> bu örnekte "x" yerine "2c" ler var bunların arasında farklı olan sorunun cevabıdır o yazının üstüne farenizi götürün veya basın doğru cevabın üstü büyük olasılıkla mavi olacaktır zaten anlarsınız.

hasan-cakir9

dehayım lan

duygu-acar9

9. soruda bilemediğimde bi ayı çıktı gece gece allah canını almasın einstein ya .s

inan-emre

yaptım

Görüş Bildir