Görüş Bildir

etiket Son Dönemde Hayatımızı Kolaylaştırmış 10 Yenilikçi Fikir

Haberler
> Son Dönemde Hayatımızı Kolaylaştırmış 10 Yenilikçi Fikir

Birçokları tarafından yenilik olarak karşılık bulan inovasyon kavramı, en basit tanımı ile radikal bir fikrin ticarileştirilmesidir. Kısacası insanların hayatını kolaylaştırma düşüncesini de barındıran, taşın suyunu bile çıkarma durumudur.

1. Gürültü Engelleyici Kulaklıklar

1. Gürültü Engelleyici Kulaklıklar

Günlük hayatta işitme cihazına ihtiyaç duymayan ancak kişisel hoparlör kullanarak sesleri arttırmak isteyen insanlar için gürültü engelleyici kulaklık üreten firma, Popular Science ve The Wall Street Journal tarafından oldukça beğenilmiş bir işe imza attı. 

Oldukça düşük bir meblağa mal edilen ürün –tane başına 10 kuruş kadar-, gürültü engelleyici teknolojiyi kullanması açısından önemli bir yenilik olarak piyasaya sürüldü.

2. Lumu ile Profesyonel Fotoğrafçılık

2. Lumu ile Profesyonel Fotoğrafçılık

Lumu mobil cihazınıza entegre edilen ve daha profesyonel fotoğraf çekilmesini sağlayan bir ışıkölçer. Cihaz iPhone telefonunuzun kulaklık girişine takılıyor ve mobil uygulaması ile aktif hale geliyor. İş fikrinin kısaca özeti ışık şiddetini ölçmek ve ona göre fotoğraf çekmenizi sağlamak.

3. Akıllı Motosiklet Kaskı

3. Akıllı Motosiklet Kaskı

Giyilebilir teknoloji anlamındaki gelişmelerin en sonuncusu ve belki de en değerlisi olan Livemap adlı akıllı kask, kaskın içerisinde kullanıcıya bir projeksiyon ekranda, yol hakkındaki navigasyon verilerini sunuyor.

4. Online Eğitim Platformu: Manetho

4. Online Eğitim Platformu: Manetho

Gün geçtikçe daha geniş kitlelere hitap eden online eğitim sektörüne yeni bir girişim daha eklendi, hem de yerli.  Sosyal ağlardaki profilinizi kullanarak rahatlıkla giriş yapabileceğiniz bir platform olan Manetho'nun bünyesinde yaklaşık olarak 5000'den fazla ders bulunuyor.

5. Kaliteli Uykunun Anahtarı: Uyku Maskesi

5. Kaliteli Uykunun Anahtarı: Uyku Maskesi

Yatakta geçirilen sürenin en verimli hale gelmesi için üretilen NeuroOn, çok gün içinde kısa uyku periyotlarıyla uzun süreli uykudan alınan faydalara sahip olmayı sağlıyor. Toplu bilgileri kullanarak NeuroOn, dinlenme hissi ve enerji kazanmış olarak, kişiyi en son REM uyku safhasından uyandırıyor. Böylece uyandıktan sonraki yorgunluk hissi de minimize edilmiş oluyor.

6. Hava Sirkülasyonu Sağlayan Bisiklet

6. Hava Sirkülasyonu Sağlayan Bisiklet

En basit haliyle havadaki karbondioksidi ve tozları toplayarak, bunları filtreliyor ve oksijen yaratarak, havanın temizlenmesini sağlıyor. Şu an için sadece pedalları çevirdiğiniz sürece çalışan sistemin, pedalları çevirmeden de havayı temizlemesi için uğraşılıyor.

7. Yara İyileştirici Dermalix

7. Yara İyileştirici Dermalix

İyileşmeyen, kabuk tutmayan yaralardan sıkılanlar için ülkemizde geliştirilmiş bir proje olan Dermalix, klasik yara örtülerinden farklı olarak uygulandığı deri ile uyumlu bir tabaka oluşturarak, tedavi sürecini kısaltan bir yara örtüsü projesi.

8. Anahtar Unutmaya Son: Akıllı Kilit

8. Anahtar Unutmaya Son: Akıllı Kilit

Artık normal anahtarlarla uğraşmak istemeyen kişiler için geliştirilen bu proje sayesinde, anahtar unutma derdinden tamamen kurtuluyorsunuz. Cep telefonlarına yüklenen bir uygulama sayesinde kapıya yaklaşıldığında kapı açılıyor, uzaklaşıldığında ise kapı kilitleniyor.

9. Kendi Kendini Temizleyen T-Shirt

9. Kendi Kendini Temizleyen T-Shirt

The Silic, hidrofobik (su geçirmez) t-shirt, herhangi bir sıvıyı geri püskürtme özelliğine sahipken, üzerinizde iken oldukça rahat ve güzel duruyor. Ayrıca hiçbir kanserojen madde içermemesi nedeni ile de oldukça sağlıklı.

10. Tren Kazalarını Önleyecek Masuta Robot Lab

10. Tren Kazalarını Önleyecek Masuta Robot Lab

Raylı sistemlerde titreşim analizi yapan proje, arıza bulma ve oluşabilecek tren kazalarına karşı erken uyarı çözümleri sunuyor. Masuta Robot Lab sayesinde, dünyada meydana gelen tren kazalarının tamamen önüne geçilmesi isteniyor.

Son dönemin en önemli inovatif fikirlerini merak mı ediyorsunuz? Sizi böyle alalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1124
146
136
111
106
100
32
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?