Görüş Bildir
Haberler
Son Dakika: Eğitime Kar Engeli! 14 Ocak Okullar Tatil mi? İşte Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller...

Son Dakika: Eğitime Kar Engeli! 14 Ocak Okullar Tatil mi? İşte Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller...

Müge Kakşi
13.01.2022 - 22:17

Ülkemizin dört bir yanında kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Olumsuz hava koşulları bazı illerde sert hissedilmese de bazılarında ise yolların kapanmasına neden oldu. Kar yağışının etkili olduğu illerde okulların tatil edilip edilmeyeceği merak edilirken beklenen açıklama valiliklerden geldi. Dört ilde okullara kar tatili verildi. Peki hangi illerde okullar tatil edildi? 14 Ocak okullar tatil mi? İşte kar tatili veren iller...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Konya'da Okullar Tatil

Konya'da Okullar Tatil

Konya'da, kar yağışı nedeniyle 10 ilçe ile Meram'ın bazı mahallelerinde yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği, hamile ve engelli kamu çalışanlarının izinli sayılacağı açıklandı.

Kentte salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Bozkır, Hüyük, Sarayönü, Ahırlı, Çumra ve Seydişehir ilçeleri ile Meram ilçesinin eskiden köy ve belde statüsünde olan bazı mahallelerdeki okullarda yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği duyuruldu. Hamile ve engelli kamu kurumu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Kars'ta Kar Tatili

Kars'ta Kar Tatili

Kars’ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 'İlimiz geneli ve ilçelerimizde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim-öğretime 14 Ocak Cuma günü (1) gün süreyle ara verilmiştir” denildi.

Açıklamada, “Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personelimiz de idari izinli sayılacaktır' ifadelerine yer verildi.

Van'da Eğitime Ara Verildi

Van'da Eğitime Ara Verildi

Van'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, 'Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Ocak 2022 Cuma günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim (Lise, Halk Eğitim, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca, engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacaktır' denildi.

Ordu'da Okullar Tatil Edildi

Ordu'da Okullar Tatil Edildi

ORDU'da etkili olan kar nedeniyle Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Perşembe ve Mesudiye ilçelerinde eğitim- öğretime 1 gün ara verildi.

Kenttin yüksek kesimli ilçelerinde etkili olan kar, eğitimin aksamasına neden oldu. Kar yağışının yoğun olduğu Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Perşembe ve Mesudiye ilçelerindeki kaymakamlıklarca alınan karar doğrultusunda eğitim- öğretime 1 gün ara verildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın