Son 6 Saatte Vatandaşın Ensesine Kene Gibi Yapışan Zamlar ve Emine Erdoğan'ın Muhteşem Tasarruf Önerisi

1.9bPAYLAŞIM

Bildiğiniz ve hissettiğiniz gibi temmuz ayına maalesef ki zamlarla başladık. Elektrik, doğalgaz ve LPG'ye büyük oranlarda zam yapıldı. Bir türlü yakamızı bırakmayan bu zamlarla nasıl baş edeceğiz milletçe bilmiyoruz. Cebimize giren paranın hiçbir değeri yok. Karın tokluğuna yaşayan bir millet olduk artık.

Bugün 1 Temmuz 2021. Dünden bugüne cebimizdeki para daha da azaldı. Neden mi? E tabii ki halkın kampçısı zamlar yüzünden!

Ülke vatandaşı olarak neredeyse her ay yüzleşiyoruz kendileriyle. "Yav kardeşim bizi bi salın!" desek de yok dinlemiyorlar. Kene gibiler mübarek bırakmıyorlar ensemizi...

Onların başında şu canı çıkasıca doğalgaz var! Kendisi bu yıl Ocak ayından itibaren tam 7 kez zamlanmış. Şimdi de %12 oranında zamla kapımızı çaldı. Eksik olmasın, yokluğunu hiç hissettirmez.

E bir de bizim aydınlık yüzümüz elektriğimiz var. O da kıskandı herhalde bir %15 zam da kendisi ekledi.

LPG de "Hani bana hani bana" demiş ve yapıştırmış 50 ile 60 kuruş aralığında zammı. Güzel pompaladı bizi bu da anlayacağınız.

Şaka gibi değil mi? Ama durun şakanın büyüğü aşağıda...

Aaa içki de bunların kardeşi. Bazı alkol ürünlerine de çeşitli oranlarda "zamcık" gelmiş.

E tabii bunların yanında öğrencileri de düşünmüşler. Yükseköğretim öğrencilerinin ödeyeceği katkı payına da ortalama %10 zam yapmışlar.

Bir de beyaz eşyada taksit sayıları 12 aydan 9 aya indirilmiş. Tam oldu vallahi. Oh oh tadından yenmiyor. Paket halinde gelen vuruyor giden vuruyor. Maşallah!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da "Alışverişe çıkmadan önce alınacaklar listesi hazırlayalım. Porsiyonlarımızı küçültelim." açıklaması yapmış. E zaten biz bu zamlara para yetiştirmekten yemek bile yiyemeyeceğiz ki?

E peki yaşadığı yerin mutfak masrafı ne kadarmış biliyor musunuz?

  • Saray'ın 2018 yılı “Beslenme, gıda amaçlı ve mutfakta kullanılan tüketim malzemeleri” harcaması tam 5 milyon 311 bin lira olarak kayıtlara geçti.

  • 2019'da ise beslenme malzemeleri ve içecek harcamaları 4 milyon lirayı geçti.

  • Cumhurbaşkanlığı’nın 2019 yılı kesin hesabına göre, bir yılda tek kullanımlık mutfak eşyalarına 1 milyon 483 bin 729 lira 52 kuruş ödeme yapıldı.

  • Servis ve saklama kaplarına 510 bin 739 lira 12 kuruş, sofra takımı ve çatal bıçak takımına 465 bin 520 lira 54 kuruş, içecek servis takımlarına 168 bin 825 lira 33 kuruş harcandı.

Yakında ülkece Şaban gibi ortalıkta gezineceğiz. Zeytine altınmış gibi davranıp kuru ekmeğe razı geleceğiz...

Neyse, yorum sizin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
canan-colak1

İnsanlarla dalga geçiyorlar.

ensyilmz

Ne yapılasada zatıalileri doyurmak mümkün değil.Bizler porsiyonları küçültürüz de siz kirli zihniyetinizi ne zaman düzeltirsiniz orası muamma.

ceren-gorur

halk yerine saraydakiler porsiyonları küçültse zaten ülke doyar....

adamolunlan

Şu çantanı satta bir mahalle fakirin 5 ay karnı doysun.🤔😒😒

muhammed-balik

Bi sabredin ya. Şahlanıcaz az kaldı. 😂😂

Görüş Bildir