Son 24 Saat İçerisinde İki Doktor ve Bir Tıp Fakültesi Öğrencisi Yaşamına Son Verdi

 > -
Abone ol

Son 24 saat içerisinde iki hekim ve bir tıp fakültesi öğrencisi yaşamına son verdi. Geçmişte insanlara umut olmayı seçmiş bu insanların hayatını sonlandırmaya götüren koşullar tartışmaların odağında...

İlk haber Batman'dan geldi: 'Bıktım baş ağrılarından'

Batman'da, Bölge Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1.5 yıldır Kalp Damar Cerrahı olarak görev yapan 39 yaşındaki Uzman Dr. Ergin Karakuş, evinde damar yoluyla vücuduna enjekte ettiği ilaç ile intihar ederek yaşamına son verdi.

Olay yerinde yapılan incelemede Karakuş'un parçalanan cep telefonunun ve üzerinde "Bıktım baş ağrılarından" yazan bir notun bulunduğu belirtildi.

Genç tıp öğrencisi Yağmur Çavuşoğlu da canına kıydı

Bu sabah da sosyal medyada Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Yağmur Çavuşoğlu'nun da intihar ettiği ortaya çıktı.

İntihar nedeni henüz netlik kazanmamış olan genç doktor adayı, son 24 saatte yaşamına son veren 3. tıp insanı olmuş oldu...

36 saatlik bitmeyen nöbetler! Genç doktor 6. kattan ölüme atladı...

Adana'daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görevli 26 yaşındaki asistan doktor Ece Ceyda Güdemek, 6'ncı kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi. 

Dr. Güdemek'in intiharının ardından bazı yakınları genç doktorun çok ağır koşullarda çalıştığını ve 36 saat nöbet tuttuğu zamanlar olduğunu iddia etti.

Güdemak'ın intihar haberi sonrası Türk Tabipler Birliği de bir açıklama yayımladı

Sosyal medyada bu intiharların sağlık sektöründeki çalışma koşullarından dolayı olduğu konuşuluyor 👇

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir