Soma’da Maden Ocağında Göçük: 3 İşçi Hayatını Kaybetti, 1 İşçi Yaralı Kurtarıldı

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Manisa'nın Soma ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. Üç işçi hayatını kaybetti, bir işçi ise yaralı kurtarıldı.

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Soma İlçemizde, bir maden ocağında, üretim faaliyetlerinin bulunmadığı galeri bölümünde yapılan bakım onarım faaliyetleri sırasında göçük meydana gelmiştir" ifadelerine yer verildi.

3 işçinin cansız bedenlerine ulaşıldı

Kazada yaşamını yitiren ilk işçinin, 47 yaşındaki Ersin Özdoğan olduğu öğrenildi. Arama çalışmalarında önce Salih Ayber'in (22) ardından, Erdinç Karaveli'nin (40) cenazesine ulaşıldı. 

Böylece kazada ölen sayısı 3'e yükseldi.

İşçilerin cenazeleri Soma Devlet Hastanesi morguna kaldırılarak arama çalışmaları sonlandırıldı. Hafif şekilde yaralanan diğer işçi ise Soma Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Maden firmasından açıklama

Ocağın işletmecisi İmbat Madencilik AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, olayın adli makamlara intikal ettiği belirtildi.

Açıklamada, yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle sadece zorunlu işlerin madende sürdürüldüğü vurgulanırken, "İşletmemizde yaklaşık 1 aydır üretim haricinde tamamen iş güvenliğinin gereklerini yerine getirebilme adına zaruri personelle zorunlu işler sürdürülmektedir. Bu kapsamda galerideki bakım onarım çalışmaları esnasında meydana gelen bu olayda hayatını kaybeden arkadaşlarımıza öncelikle Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, iş arkadaşlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz" denildi.

Olayın son derece üzüntü verici olduğu kaydedilen açıklamada, "Yaşanılan olay, hem şirketimizi hem de bütün çalışanlarımızı ve ailelerini derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Bu aşamadan sonra Şirketimiz bütün imkanlarıyla elim kaza sonucu kaybettiğimiz çalışma arkadaşlarımızın ailelerinin yanında olacaktır" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir