Sokakta Sigara İçen Kadınlara 'Ucuz', Ruj Süren Tesettürlü Kadınlara 'Süslüman' Diyen Yaşar Alptekin'e Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

2.1bPAYLAŞIM

Yaşar Alptekin'in bugün yayımlanan röportajı, tepkilerin çığ gibi büyümesine neden oldu...

Kadınlar hakkında ileri-geri konuşan Yaşar Alptekin, gelin bakalım neler söylemiş?

Gün geçmiyor ki biri daha kadınlarla ilgili dengesiz bir söylemde bulunmasın.

Yahu bu kadınlar size ne etti?!

Bugünkü mevzu ise Yaşar Alptekin'le igili; kendisi bir gazeteye röportaj vermiş, hazır konuşmuşken kadınlarla ilgili de birkaç şey söyleyeyim de gündem olayım demiş.

Lafı uzatmayalım ve röportajın can alıcı kısımlarına geçelim.

"Yaşar Bey, tuhaf bir dönüşümünüz oldu. Sizi sarıklı cübbeli gördük. Allah aşkına size ne oldu böyle?"

Yakışıklı, podyumların ve sinemaların vazgeçilmez adamıydım ve bir anda değiştim. Herkes bunu sorgulamadan yargıladı, kafayı sıyırdığımı, delirdiğimi düşündü. Kimse “Neden?” diye sormadı. Oysa ben İslamiyet’le tanıştım, özümü buldum. Ben özümü bulurken IŞİD üyesi sanılıp gözaltına bile alındım. O kendini arama ve bulma dönemiydi. Cat Stevens da Yusuf İslam’a dönüştü. O da cübbe ve sarığa büründü. Sonra orayı terk etti.

"Türkiye’nin muhafazakarlaştığını düşünüyor musunuz?"

Tabii. Tesettürlü hanımlar bu kadar rahatlıkla sokakta dolaşamıyordu. Evlerinde oturuyorlardı. Özgür değillerdi. Şimdi ise kendi hayatlarını yaşayabiliyorlar. Böyle olması da gerek zaten. Muhafazakarlar mini etekli kadına karışmamalı. Mini etekli bir kadın da sakallı bir adama karışmamalı. Kadınlar, tesettürle harama karşı kendilerini korurlar. Bazı tesettürlü kadınlara bakıyorum; dudaklarda ruj, gözler sürmeli, koku yoğun, dapdaracık kıyafetler...

Tesettür bu olamaz. Bu şekilde Müslüman değil ancak Süslüman olurlar. Böyle yaparak İslam’a zarar veriyorlar. Bir de tesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur.

"Ama önceden bir kadınla rahatlıkla alkol alıyordunuz, sigara içiyordunuz. O zaman tuhaf gelmiyordu galiba?"

Hayır, sigaraya o zaman da karşıydım. Benim iki diskom vardı. Beni içki içiyor zannetsinler diye şarap kadehine vişne suyu koyardım. İçki içtim. Ama hayatım boyunca bir kasa içmişimdir. İçkiyi hiçbir zaman sevmedim. İçince zaten gözlerim kıpkırmızı olur.

Bu açıklamaların ardından sosyal medyada gündem olan Yaşar Alptekin'e tepkiler çığ gibi büyüdü!

Eleştirilerin büyümesiyle Instagram hesabından bir açıklama daha yaptı Yaşar Alptekin...

Röportajının başka yere çekildiğini ima etti...

Kendisine diyeceğimiz tek şey şudur... Artık rahat bırakın bizi!

Yetmedi mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-danz

Sanane yapraaaaam! (yaw zaten antipatiktin, paçalarından gavatlık akıyodu. iyice bataklık pisliği kurum gibi bişiy oldun. karanlık ruh adi karaktersiz zihniyet seni be!) Ha bi de, o mikrofonu böyle bi yaratığa uzatan kim ki zaten??

queen_of_the_7_kingdoms

dogru soylüyo.gene herkesin zoruna gitmiş linç etmişler.dogru söyleyen herzaman burda linç edilir zaten.bunu ananız babanız da söyler,sadece bu mu söyledi şimdiye kadar?çık sokaga sor yaşlılara ne diyolar?sizin kabul etmemeniz bunu degiştirmez.sigara kötü,gereksiz ve faydasız bişeydir,kimseye yakışmıyo.sigara içiyosunuz diye söyledikleri yalan olmuyo,olmayacak.ve dogru.adam Allah bilir ne dedi de bu cümleyi cımbızlayıp adamı sırf müslüman diye linç ettirmeye kalktı pislikler.ama sizin işinize geliyo tabii.

marvelous

Adam gündem olmaya çalışıyor yahu. Gerçek bir müslüman olsa millete namus bekçiliği taslamaz kendi dinini kendi içinde yaşardı ve insanlara hakaret ederek değil örnek olmaya çalışarak onlara bir mesaj verirdi. Bu adam yıllar önce her türlü pisliği yapan kendisi değilmiş gibi insanları eleştirme çabasında ve müslümanlığın arkasına saklanıyor eleştirdikleri şeyleri günah olduğunu söyleyerek.

queen_of_the_7_kingdoms

adama soru sormuşlardır adam da cevap vermiştir,durduk yerde kimse konuşmaz!..

fulyana

Asıl sorun ne iş yaptığı belli olmayan şu adamla röportaj yapmak. Neden ve niçin gereksiz insanları çok lazımmış gibi gündeme getiriyorsunuz? Bunun bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Türkiye'de ne kadar boş ve ucuz insan varsa onu tepelere çıkartıyorlar hatta daha da ileri gidip iki kelimeyi bir araya getiremeyenlere kitap bile 'yazdırıyorlar'. İki şarkı söyleyene sanatçı, bir iki dizide oyanaya oyuncu, iki satır yazan hatta yazar deniliyor. Şu zavallı adama bakıyorum zaten aklı yerinde olsa gerçekten islama yönelmiş olsa böyle konuşmazdı. Asıl yoz, asıl dine zarar veren ağzından salyalar akarak din sadece kadınlar üzerinden anlatılırmış gibi erkekler hiç bir şeyden sorumlu değilmiş gibi cahil cahil konuşanlar. Allah akıl fikir versin ihsan etsin.

Gizli Kullanıcı

Bu adamlar bu söylediklerini kıçlarından uydurmuyorlar. İslamlaşmamız devam etsin de göreceğim ben o yüzüne 5 kilo makyaj yapan tesettürlü kadınları 3-5 yıl sonra. (bk. Kaynaklarıyla İslam Fıkhı, Celal Yıldırım, IV/209-210)

oguzcan93

Eğer gerçekten söylediğin gibi dinini yaşıyorsan,tebrik ederim.İnşallah daha da iyi yaşarsın.Lakin sen din görevlisi değilsin,alim değilsin,dahasını saymıyorum bile...Dini bir konuda konuşmak sana düşmez...Bunun yanı sıra biz demokratik,laik,sosyal bir hukuk devletiyiz.İnanan da inanmayan da birbirine saygı göstermek zorunda.Bu bir rica vs değil,mecburiyet...Ayrıca sözüm bazı ‘götkıllarına’ bizim peygamberimizin ve sahabelerinin yaşantısına,gayrimüslimlere tavrına bir bakalım.Sizinle hiç alakası var mıdır?İslam,herşeyden öte hoşgörünün dinidir,zorbalık bu dinin neresinde?

Görüş Bildir