Görüş Bildir

etiket Sokağa Çıkma Yasağını Delen Herkesi İhbar Ederim Dedi: Annesini ve Babasını Polise Bildirdi

Haberler
> Sokağa Çıkma Yasağını Delen Herkesi İhbar Ederim Dedi: Annesini ve Babasını Polise Bildirdi

Çorum'da acil tıp teknisyeni Ali Baki Eke, koronavirüs nedeniyle 'evde kal' çağrılarına uymayarak komşularıyla birlikte bitki toplamak için evden çıkan ailesini, kolluk kuvvetlerine ihbar etti. Genç teknisyen ailesini ihbar ettiğini, çektiği görüntüyle de sosyal medyadan duyurdu.

DHA'nın aktardığı habere göre, özel bir sağlık merkezinde acil tıp teknisyen olarak görev yapan  Ali Baki Eke, Osmancık ilçesinde yaşayan ailesinin, komşularıyla birlikte bitki toplamak için kırsal alana gittiğini öğrendi. Eke, koronavirüs nedeniyle 'evde kal' ve 'sosyal mesafe' çağrılarına uymadığı gerekçesiyle aile bireylerini uyardı. Uyarılarının dikkate alınmaması üzerine Eke, jandarma, polis ve Belediye Zabıta Amirliği'ni arayarak, ailesini ihbar etti.

İhbar görüntüsünü sosyal medyada paylaştı

"İnsanların şuursuzca, bilinçsizce dışarıda gezmelerini hala anlamıyorum"

"İnsanların şuursuzca, bilinçsizce dışarıda gezmelerini hala anlamıyorum"

Paylaştığı görüntüde evde kal çağrısında bulunan Ali Baki Eke, 'Tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs pandemisi hala devam etmektedir. Devletimizin aldığı tedbirler 'Evde Kalın' çağrılarına rağmen insanların şuursuzca, bilinçsizce dışarıda gezmelerini hala anlamıyorum. Bugün kendi ailemi, dışarıya çıktıkları için tüm kolluk kuvvetlerini arayarak şikâyette bulundum. İnsanların, tüm vatandaşların bu tedbirlere neden uymadıklarını hala anlamış değilim. Alınan tedbirler, evde kalın çağrıları tüm insanlığın sağlığı için. Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
564
116
76
71
29
15
11
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?