Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Soğumam Diyen Taş Olur! Kendinizden Buzzz Bibi Soğuma Garantili 15 Durum

-

Bazen olmadık şeyler için bazen ise bizzat yaptıklarımız yüzünden kendimizden kısa süreli soğumalar yaşadığımız inkar edilmesi zor bir gerçek. Herkesin kendinden hafifçe tiksindiği, bir miktar soğuduğu, ucundan kendisine ayar olduğu anlar vardır. Bakalım en çok hangi anlarda kendimizle aramıza bir mesafe giriyor ve dışarıdan bakan bir gözmüşcesine kendimizden soğumayı beceriyoruz.

1. Fotoğraf çekmek için telefonunun kamerasına dokunduğunda bir anda öndeki selfie kamerasının açılması ve beklenmedik bir anda kendi sıfatınla yüzleşmen.

Çok yakından, kötü bir açı ile kameraya hazırlıksız yakalanan o yayvan surat...

2. Çok eski fotoğraflarından birine denk gelip giydiğin kıyafetleri, saçını, makyajını görmen.

Önce "Aman Allahım ben bunu giymiş olamam" diye dehşete düşüp, sonrasında "O zamanın modası da öyleydi canım" diyerek kendini teselli etmen.

3. Toplu taşımada yaşlı birine yer vermemek için uyuyor taklidi yaptığında...

4. Aile büyüklerinin yanında normalde olmadığın bir insana dönüştüğün, adeta efendilikte ve hayırlı evlatlıkta bir çığır açtığın anlarda.

Tüm o serserilikleri sen yapmıyormuşsun gibi o sahte saygılı çocuk pozları...

5. Arayan arkadaşının telefonunu açmayıp canın istediğinde geri dönerek "Abi görmemişim ya aramışsın" dediğin zamanlarda.

O sessize alınan telefonların dili olsa da konuşsa.

6. Çağrı merkezi ile konuşurken firmaya olan tüm sinirini telefondaki konuştuğun, o hiçbir suçu olmayan görevliden çıkardıktan sonra.

7. Berber koltuğundayken aslında hemfikir olmadığın mevzularda "Aynen abi, evet evet, tabii aynen öyle olması lazım" diye yorumlar yaparken.

8. Whatsapp mesalarını tıklamayıp notifikasyon ekranından okuyarak "görmedim, duymadım" ayağına yattığında.

9. Lisede kendince hocaya ayar verdiğini ya da komik olduğunu düşündüğün o aşırı derecede ergenlik dolu anları hatırladığında.

10. Sabah uyandığında önceki gece ne kadar sarhoş olup, ne denli saçma hareketler yaptığını hayal meyal hatırladığında.

Kendinden soğuma hissine rezil oldum kaygısı da eklenir, akabinde "Bir daha  asla o kadar içmicem" gibi tutulamayacak sözler verilir.

11. Patronuna içinden kallavi küfürler sayrdırdığın halde yaptığı kötü esprilere bol bol güldüğün, nefret ettiğin insana mecburiyetten kibar kibar konuşup her dediğini onayladığın o anlarda.

12. Vakti zamanında eski sevgilinle birbirinize hitap şekillerinizin aklına geldiği anda.

Şimdi burada onları zikredip de kimseyi rencide etmeyelim ama "aşkımsu" nedir allah aşkına!

13. Kendini videoda izlerken, sesinden hareketlerine her şeyinin sana yabancı geldiği o anlarda...

14. Senin de yaptığı şeyleri ailenle televizyon izlerken onlarla birlikte ayıplayıp, kınadığında.

Bir yandan ayıplayıp bir yandan da daha dün yediğin daha beter haltların aklına gelmesi... O sahte nıç nıç nıç nidalarının aslında kendine de geldiğini bildiğin halde ailenin gözüne girmek için coştukça çoşman ve hemen ardından gelen o soğuma hissi...

15. Devlet dairesinde işini gördürebilmek için yavaştan alan, zorluk çıkaran memura gülücükler saçıp, ufak iltifatlar, tatlı jestlerle gönüllerini kazanmaya çalışırken.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Hiçbirini yapmamışım ya...

nevereyimabime

soğumam için bir sebep göremedim

maskeliduygular

Ne kadar saçma sapan şeyler ya. Uğraştığınız/uğraştığımız şeyler ne kadar gereksiz. İşte bu da bir kendinden soğuma nedeni olabilir. Belki de kendimden soğumama tek neden. -,-

no-name

Madem soğuyorsunuz, o zaman bunları neden yapıyorsunuz?

kadir-ceylan

sen sor diye

no-name

Ben "niye?" diye sormadım. "Neden?" diye sordum. Tamam, ikisi de aynı anlama gelebilir ama "niye?" diye sorsaydım kafiyeli bir cevap olabilirdi. "Neden?" sorusuna cevap olarak "Kaplumbağa senin deden" verilebilir. Aslında bu cevapların ikisi de "uff snne be slk .s .s" demenin alternatif yolları. Zaten "neden?" veya "niye?" diye soranlar her zaman bu cevabı almışlardır. Konu ne olursa olsun.

kadir-ceylan

sen ne diyosun değişik :d

no-name

Üç kere oku anlarsın :D

kardelen-tilav

yolda kendi kendine konuşan adamın sana seslendiğini sanıp buyrun,efendim demek sonrada o tuhaf bakışlara maruz kalmak evet yaşadım.

Görüş Bildir