Skype Dünya Genelinde Çöktü

 > -

Belki de dünyanın en meşhur ve çok kullanılan VoIP servisi olan Skype, Microsoft'un onca çabasına rağmen son günlerdeki dalgalanmalara yenik düştü ve yeniden çöktü.

Bildiğiniz gibi Microsoft , Skype ’ı satın aldıktan kendi düzeyinde birçok değişikliğe gitmişti. Ancak son aylarda yaşanan sıkça düşme sorunu veya erişime kapanan yazılım, yine global olarak çökmüş durumda.

En son Haziran ayında dünya çapında yaşanan büyük Skype kesintisi bir hacker saldırısı olarak düşünülmüş ancak firma bu durumun aksini iddia etmişti.Sebebi teknik bir hata!

Yine akıllarda bu soruları uyandıran bu genel çökme ile ilgili Skype , Twitter hesabı üzerinden, “Bazı kullanıcıların giriş yapmalarını engelleyen bu hatayı düzeltmeye çalışıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” açıklamasını yaptı. Çökmenin sebebi ise durum ayarlarında oluşan bir hata olarak gösteriliyor.

Skype bu konu hakkında her ne kadar "bazı kullanıcılar" dese de, Avrupa , Amerika , Avustralya , Yeni Zelanda gibi birçok yerde bu kesinti onaylanmış durumda.

Shiftdelete

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir