Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizi Japonya'ya Götürecek, Götürürken Bilgilendirecek 13 Görsel

 > -

1. FUJİ DAĞI : 3776 m. ile Japonya'nın en yüksek dağıdır ve 2013 yılında Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır.

2. FUJİ DAĞI : Kutsallığı nedeni ile yakın zamana kadar kadınların dağın eteklerine yaklaşması yasaklanmıştır.

3. HİMEJİ KALESİ : Japonyanın Himeji kentinde yer alan ahşap kale 1333 yılında inşaa edilmiştir.

4. HİMEJİ KALESİ : II.nci Dünya Savaşında ahşaptan inşaa edilmiş olan kalelerin bir çoğu yanarak yok olmuş ancak Himeji Kalesi günümüze kadar gelebilmiştir.

5. HOKKAİDO : japonya'yı oluşturan 4 büyük adadan birisidir. Japonya'nın en büyük kenti Tokyo Hokkai'de yer alır

6. HOKKAİDO : Nüfusu genellikle tarım be hizmet sektöründe çalışan Hokkai'de kışlar soğuk ve karlı yazlar ise ılıman geçer.

7. KİNKAKUJİ TAPINAĞI ( ALTIN KÖŞK TAPINAĞI ) : Japonya'nın Kyoto kentinde 1224 yılında inşaa edilen tapınak Budizm'in Rinzai koluna mensuptur.

8. KİNKAKUJİ TAPINAĞI ( ALTIN KÖŞK TAPINAĞI ) : Yüzyıllar içinde türlü badireler atlatan tapınak 1950 yılında akli dengesi yerinde olmayan bir rahip tarafından ateşe verilmiş ve milli hazine statüsünü kaybederek yeniden inşaa edilmiştir.

9. NAGOYA KALESİ : Japonya'nın "3 güzel shirosu"ndan biridir ( shiro : japon kalesi ) 16.yy.ın başında inşaa edilmiştir

10. NAGOYA KALESİ : Nagoya kalesi 3 ayrı Godzilla filminde yıkılmıştır. gerçek hayatta ise Pasifik savaşında 1945 yılında bomba isabet ederek yıkılmış 1959 da betonarme olarak yeniden inşaa edilmiştir.

11. TOKYO KULESİ : Tokyo kentinde yer alan 333 metre yüksekliğinde ve dünyanın en yüksek kendinden destekli çelik kulesidir.

12. TOKYO KULESİ : Kulenin tasarımında eiffel kulesi baz alınmıştır ve eiffel kulesine oldukça benzemektedir.

13. TOKYO SKYTREE ( GÖKAĞACI ) KULESİ : Dünyanın en yüksek gökdeleni olan Dubai'deki Burç Halife'den sonra (828 metre) ikinci en yüksek kulesidir ( 634 metre )

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
l.lavliet

sakuralar... sakuralar ...

Görüş Bildir