Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizi İşten Kurtarabilecek 10 Hastalık Yalanı

 > 
31PAYLAŞIM

1. 20'lik Dişim Azdı

Yaşınız kaç olursa olsun sizi kurtaracak en baba hastalık bahanelerinden biridir 20'lik diş! Öyle ki zat-ı muhterem 20'lik diş, 15 yaş itibariyle başlamak suretiyle 30 küsürlü yaşlarınıza dek başınıza bela açabilir. Ve "20'lik dişim çok
fena, konuşamıyorum bile.." dediğinizde buna herkes inanacaktır, çünkü
çoğu insanın ya başına gelmiştir ya da çevresinden biliyordur bu illet ağrıyı.

Ekstra önemli not: 20'lik diş ağrısı ve bu ağrıya verilen ilaçları iyi araştırın bir
ertesi gün işe gittiğinizde uzun uzun bu muhabbete maruz kalacaksınız.

2. Regl Dönemimdeyim

Kadın okuyuculara yönelik bu hastalık yalanını söyleme ihtimaliniz olmamasına üzülmeyin beyler. İnanın bu ağrıyı yaşamadığınız için (lanet olsun ki) çok şanslısınız! 

“Regl dönemimdeyim ve dayanamayacağım ağrılar çekiyorum” dediğinizde, yırttınız demektir. Hele bir de patronunuz erkekse tehlikenin farkında olup bu süreçte size hiç bulaşmayacaktır bile.

3. Şu Reflüden de Bir Kurtulamadım

Bilen bilir reflü fena hastalıktır, yediğiniz içtiğiniz her şey dokunur. Öncelikle birkaç reflü ilacı ismi öğrenin, en fazla 1 dakikanızı alır internetten aratmak. Sonrasında ise patronunuza şu mesajı yollayın gitsin: “x ilacımı almayı unutmuşum, reflüm azdı. bugün işe gelemiyorum ;( “

4. Annem Rahatsız Onunla İlgilenmem Gerekli

Bu yalanı çok zor durumda kaldığınızda atsanız daha iyi. Sonra vicdan yapışıveriyor insanın yakasına, mazallah..

5. Akşamdan Kalmayım Bugün Çalışmam Çok Zor

Patronunuzla aranızda ‘kanka’ muhabbeti varsa, bahanelerinizi sunmakta daha özgürsünüz demektir. Bir önceki gecenin sizin için biraz zor geçtiğini ya da akşamdan kalma olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Tanrım sen hepimize böyle patronlar nasip et.

6. Kurdeşen Döküyoruuuum!

Tam anlamı bilinmeyen kurdeşen rahatsızlığı, stres ve alerjik durumlarda baş gösterebiliyor. Vücüdunuzda kırmızı lekeler çıktığını ve bu lekelerin kaşındığını söyleyin patronunuza. Emin olun onların bulaşıcı olacağından içten içe korkacak ve “bugün gelme istersen, dinlen” teklifini size kendisi sunacaktır.

7. Fena Gribim

Kim grip olmaz ki! Yaz, kış her daim atabileceğiniz bu yalanda telefonda görüşürken sık sık burnunuzu çekmeyi unutmayın. Sadık dostumuz grip, bizi her zaman işten kurtarır.

8. Migrenim Tuttu

Başa çıkamadığınız bir migren probleminiz olduğunu daha öncesinde patronunuza söylediyseniz şimdi bu yalan tadından yenmez. Hani o arada bahsettiğiniz kabus migren ağrınız varya, heh o bugün de tutuvermiş işte.

9. Yediğim Bir Şeyden Zehirlenmişim

Yalanınızın konusunu gıda zehirlenmesi seçtiyseniz, balık ya da sütlü tatlılar bir önceki geceden yedikleriniz olarak anlatılabilir. “Balık bozuktu herhalde, hiç de anlamadım”, “Süt biraz bekleyince bile böyle yapabiliyor işte, yemeyecektim o tatlıyı” gibi kendinize sinirlendiğiniz cümlelerle süslemeyi de unutmayın.

10. Alerji Krizine Girdim

Hemen alerjen bir madde bulun ve kaşınızın gözünüzün şiştiğini söyleyin. Ya da etkisini nasıl gösteriyorsa işte, yaratıcılığı konuşturma zamanı!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
st.-joseph

Akşamdan Kalmayım Bugün Çalışmam Çok Zor "" sıkıntı yaratır :))

Görüş Bildir