Sivas Katliamında Yaşanan Süreci Başından Sonuna Kadar Anlatan Çarpıcı Bir Yazı

-

2 Temmuz 1993 tarihi, insanlık tarihindeki en büyük utançlardan birini barındırır. Sivas Katliamının üzerinden tam 24 yıl geçti. 24 yıldır bir gün bile #UnutMADIMAKlımda diyoruz.

Twitter kullanıcılarından Philip Amadeus Sivas Katliamının başından sonuna kadar olan sürecini bir bir yazmış. Hep beraber o flooda bakalım.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-sude-engin

ve evet biz bu denişiklerle aynı havayı soluyor aynı ülkede yaşıyoruz.

teramissin

Ve bu yazıyı paylaşan arkadaşın hesabının askıya alınması ise hala ülkenin ne kadar pislik içinde olduğunu birkez daha açıklıyor. Diyecek başka birşey yok.

bilincbilince

maalesef müslümanların farkında olmadıkları -olamadıkları şey araç ve amaç kavramlarının yer değiştirmesi. Allah'ı anlamak şöyle dursun, ona ulaşmak için kullanılan araçlar neyse tek ve yoğunlaştıkları en büyük amaçları o olmuştur ne dediğini bilmeden dua etmek gibi, ne kadar çok kıssa ezberleyip anlatırsak o kadar iyi gibi herkes bırakıyor bende sakal bırakayım gibi bakın dinimize ne kadar hakimim demek için tv deki hoca kılıklı adamların önce ayeti hızlıca saydırıp sonra türkçe meali vermesi gibi, düşüncelerden arınmadan duygulardan arınmadan odaklanmadan niyeti güçlendirmeden kalbi temizlemeden bir dakikada namaz kılmak gibi amaca ulaşmayı hedeflemeyen sadece araçları iyi yapmaya çalışmak. araç amaca dönüşmüştür. en büyük destekçileri ve güvenleri ise kendileri gibi düşünüp hareket eden kulaktan dolmacı çoğunluk.

sevgii

'Vicdan, insanın içindeki Tanrı'dır' demiş Victor Hugo. Doğru söylemiş. dinden önce kalbinde vicdan olacak insanın... İslamiyet insanı vicdanına yönlendiren en güzel din ancak insana önce vicdan gerek...

mehmetsemihipek1

O sokaktakıler o gun bugundur akşam yemeklerini yerken ışid-taliban haberlerini gördüklerinde çocuklarına "gerçek islam bu değil" diyor. Cümle içinde "Allah korusun" derken "a" harfinin küçük yazılmasına tahammülü olmayanlar var bu ülkede.

Görüş Bildir