Şırnak'ta Engelli Vatandaş Kaymakamlık Binasında İntihar Etti: 'Düzenli Olarak Yardım Yapılıyordu'

 > 
104PAYLAŞIM

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nezir Kılıç isimli vatandaş, Cizre Kaymakamlığı binasının penceresine çıkarak intihar etti. Şırnak Valiliği yaptığı açıklamada, "Evli ve 4 çocuk babası Nezir Kılıç’a Cizre Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından belli aralıklarla düzenli olarak yardım yapıldığı anlaşılmıştır" ifadeleri kullanıldı. 

46 yaşındaki zihinsel ve işitme engelli Nezir Kılıç, Cizre Kaymakamlık binasının 4. katından atlayarak intihar etti. Yaralı olarak devlet hastanesine kaldırılan 4 çocuk babası Kılıç burada hayatını kaybetti.

Valilik intihar hakkında açıklama yaptı

Şırnak Valiliği, Cizre Kaymakamlığı binasındaki intihara ilişkin açıklama yaptı. Açıklama şöyle denildi:

"17.02.2020 tarihinde Nezir Kılıç isimli 46 yaşında, %76 zihinsel ve işitme engelli vatandaşımız geldiği Cizre Kaymakamlık binasının 4.katındaki koridor penceresinde intihar girişiminde bulunduğu fark edilir edilmez Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu başta olmak üzere orada bulunan personel tarafından ikna girişiminde bulunulmuş ancak tüm çabalara rağmen şahıs kendini aşağıya bırakarak intihar etmiş olup kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesinde yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen vefat etmiştir. Nezir Kılıç isimli vatandaşımızın epilepsi hastalığının olduğu ve daha önce de muhtelif zamanlarda 3 defa intihar girişimlerinde bulunduğu, yapılan müdahalelerle kurtarıldığı tespit edilmiştir."

'Yardım yapılmıştır'

Açıklamanın devamında ise Kılıç'a Kaymakamlık tarafından yardım yapıldığı söylendi:

"Evli ve 4 çocuk babası Nezir Kılıç’a Cizre Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından belli aralıklarla düzenli olarak yardım yapıldığı anlaşılmıştır."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir