Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıradan Olduğunu Düşünse de Aslında Üstün Zekalı Olan Kişilerin 9 Ortak Özelliği

-

Bazı insanlar vardır, aşağı yukarıda herkes gibi olduklarını düşünseler de aslında büyük bir potansiyele sahiptirler.

1. Dünyayı daha geniş bir perspektiften algılayabildikleri için kendi konumlarını abartmazlar, herhangi bir insan olduklarını bilirler.

2. Çoğunluktan farklı biçimde düşünebildikleri için yalnızlık çekerler, fakat sorunu toplumda değil kendilerinde ararlar.

3. Söyleyecek çok şeyleri olsa da az konuşurlar, insanları dinleyip yalnızca gerekli gördüklerinde konuşurlar.

4. Genellikle oyunu kuralına göre oynamaya alışkın olmadıkları için kendi yöntemlerini bulurlar ve çok daha zor yollarla başarılı olurlar.

5. Çevrelerindeki insanlara güven verirler fakat gururlarının okşanmasından çok, insanlara yardımcı olabildiklerine sevinirler.

6. Risk almayı severler. Problemleri en efektif şekilde çözmeye odaklı oldukları için risk almanın da bunun bir yolu olduğunu bilirler.

7. Genele oranla aykırı zevklere sahip oldukları gibi şaşırtıcı biçimde çok popüler bir şeyi de hiç çekinmeden sevebilirler.

8. Zekanın varlığını değil, onu harekete ve faydaya dönüştürebilmeyi önemserler.

9. Kendilerini zeki bulmazlar. Tam da üstün zekalarının onlara sağladığı farkındalık kendi kusurlarının fazlasıyla farkında olmalarını sağlar.

Bütün bunlar sana tanıdık geldi mi? O halde sana bir fırsat!

Bu yıl 23.'sü düzenlenen, toplamda 30.000 TL ödülün dağıtılacağı Türkiye Zeka Oyunları Yarışması 'Oyun 2018' kayıtları 1 Şubat itibariyle başladı. 

Sen de buradan elemelere katılabilir, zihninin gerçek derinliğinin farkına varabilirsin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pedro-pascal

risk almayı sevmem,o uymadı:p

ege-marmara-karadeniz

arkadas siradansiniz iste zorlamayin. banelligine ve basitligine bi anlam yukleme cabalari hep

gzm-ynklr

Dünyayı daha geniş bir perspektiften algılayabildikleri için kendi konumlarını abartmazlar, herhangi bir insan olduklarını bilirler.

umit.eren.06.34

Ulan Bu Kurallar Her Sene Niye Değişiyor :)

benimadm13

Zaten hepimiz buraya acaba özellikler bana uyuyormu diye bakmaya gelmedik mi? Yani hepimiz diğer herkes gibi sıradan insanlarız kendimizi kandırmayalım.

Görüş Bildir