Görüş Bildir
Haberler
Sıradaki Şarkı Onları Çok Özleyen Dinleyicileri İçin Gelsin: 8 Madde ile İlk Günden Bugüne maNga

Sıradaki Şarkı Onları Çok Özleyen Dinleyicileri İçin Gelsin: 8 Madde ile İlk Günden Bugüne maNga

maNga'yı özleyenler ve özlemini yeni albümü beklemeden gidermek isteyenler için müjdeyi verelim hiç bekletmeden verelim! Hayatımıza 2001 yılında, birçok türü birleştirerek yarattığı yeni tür ve Türkiye’nin ilk animasyon klibiyle giren maNga, 30 Kasım Perşembe günü saat 21:00’da, Red Bull’un Zorlu PSM’de düzenlediği canlı yayınlanan konserler serisi Red Bull Canlı Sahne’nin dördüncü konuğu oluyor! 🎉🎤🎸

1. Hayat ağlarını örüyor: maNga doğuyor!

1. Hayat ağlarını örüyor: maNga doğuyor!

Yağmur Sarıgül (Yamyam) kendi müziğini yapma sevdasıyla o zamanki grubundan ihraç edilmeseydi, DJ’lik yapmak isteyen Ferman Akgül turntable’ı olmadığı için mikrofon başına geçmeseydi, davulcu Özgür ile Ferman üniversitede arkadaşlık etmeseydi, DJ Efe turntable’ını alıp gruba katılmasaydı, grubun ilk bas gitaristi Orçun Yamyam’ın en yakın arkadaşı olmasaydı maNga da olmayacaktı. ☺️

2. "Kal Yanımda" ile maNga'nın ünü Ankara sınırlarını aşmaya başlıyor...

Ankara’da kendi kitlesine şarkılarını söyleyen grup, Ferman’ın ısrarları sonucu Show TV ekranlarında yayınlanan Sing your Song yarışmasına katılıp ikinci oldu ve dinleyici kitlesini Ankara’dan Türkiye’ye genişletti.

3. Bir kadın çizeceksin ve tüm Türkiye seni konuşacak!

2004 maNga yılı oldu. Aynı adlı ilk albümleriyle 180 bini aşan satış yaptılar. Herkes şarkılarını söylemeye, kliplerinden bahsetmeye başladı. Türkiye’nin tamamı animasyon ilk klibini herkes izledi, izleyenler izlemeyenlere anlattı. 😎

4. Ankaralı çocuklar İstanbul’un hüznüne dalıyor...

İlk albümün başarısı beraberinde 2 yıla yakın bir sessizlik getirdi. Hayatlarına ürettiklerini paylaşmadan, durarak, izleyerek devam ettiler. 

2. albüm ile birlikte Ankaralı çocuklar İstanbul’un hüznüne daldılar. Bize de bu dönemin ürünü olan Şehr-i Hüzün’den hitleri dinlemek kaldı: “Cevapsız Sorular”, “Beni Benimle Bırak”, “Dünyanın Sonuna Doğmuşum” ve Cartel’le yorumladıkları “Evdeki Ses”. ❤️

5. Ve maNga, Avrupa’da da gönüllerin birincisi oluyor!

maNga, Avrupalı dinleyicilerin dikkatini 2009’da MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde aldıkları “Best European Act” ödülü ile zaten çekmişti. 2010’da Eurovision’da ikinci olduklarında sadece kitlelerini genişletmediler, verdikleri mesajla gönüllerin birincisi oldular: “We Could Be The Same.” 

6. e-Akustik albümü ve Yıldız Tilbe düeti

2012 yılında üç yeni şarkıyla ‘e-Akustik’ albümünü çıkaran maNga’nın rock’n roll bir kadın olarak gördükleri Yıldız Tilbe ile yaptıkları “Hani Biz” düetleri çok ses getirdi.

7. "Kartal Yuvasında Bir Limon Bar"

Üçüncü stüdyo albümleri ‘Işıkları Söndürseler’ 2013’te dinleyiciyle buluştu. Grup üyeleri, en kendi olabildikleri yer olarak nitelendirdikleri Ankara Limon Bar’da yarattıkları samimiyeti, bu kez İstanbul’da kartal yuvası dedikleri studioN’da buldular. 

Özlerine dönerken buldukları ilhamla, albüme Ferman Akgül’ün büyük dedesi Aziz Üstün’den bir beste, Can Dündar’ın “Lüsyen” adlı romanından bir kesit ve dansöz / fotomodel olarak tanınmış Seher Şeniz’in intihar mektubundan alıntılar da eklediler.

8. Dinleyicileri maNga’yı özledi. Bu özlem, 30 Kasım Perşembe saat 21:00’da, Red Bull Canlı Sahne’de sona eriyor!

8. Dinleyicileri maNga’yı özledi. Bu özlem, 30 Kasım Perşembe saat 21:00’da, Red Bull Canlı Sahne’de sona eriyor!

maNga'nın Red Bull Canlı Sahne konseri eş zamanlı olarak http://www.redbull.com/canlisahne adresi üzerinden canlı yayınlanacak. Sevilen gruba Hip-Hop dünyasının yakından tanıdığı Kamufle, Fate Fat, Joker, Tankurt Manas ile DJ Hırs eşlik edecek. Konserin tekrarı ise yine aynı adresten izlenebilecek.

Ufak bir not: Katılımın kısıtlı sayıda olacağı konsere özel davetiye kazanmak isteyenlerin #redbullcanlısahne adresini ve sosyal medya hesaplarını takipte kalmaları gerekiyor.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Manga Türkiye'nin Linkin Park'ıdır net.

Anabelle The Doll

linkin park sweetie im so sorry

Fatih Sağlam

Dünyanın Sonuna Doğmuşum şarkısı bir efsanedir. Sözleri günümüzü net bir biçimde anlatmaktadır.

Pasif Kullanıcı

maNga başka bir efsanedir.Şehr-i Hüzün albümü kadar güzel bir albüm bu dünyaya bir daha gelemez.Türkiye yerine başka bir ülkeden çıksalardı belki Linkin Park... Devamını Gör